Nie przegap
Strona główna » Region » Bardzo dobre wyniki pierwszej tury naboru do PWSZ

Bardzo dobre wyniki pierwszej tury naboru do PWSZ

PWSZ Tarnów1523 osoby wzięły udział w pierwszym naborze na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. To niemal identyczna liczba chętnych jak przed rokiem, co oznacza, że mimo coraz głębszego niżu demograficznego, oferta największej Uczelni regionu cały czas cieszy się dużym powodzeniem. Wynik rekrutacji będzie z pewnością jeszcze lepszy, gdyż PWSZ przeprowadzi jeszcze jedną, wrześniową turę naboru na studia wszystkich typów.

Potencjalni studenci najchętniej wybieranej zawodowej uczelni wyższej w Polsce (wg oficjalnej informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) dokonali rejestracji w Systemie Elektronicznej Rekrutacji Kandydatów, a także przeszli weryfikację Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Jej przewodnicząca, dr Małgorzata Martowicz, Prorektor ds Studenckich i Dydaktyki PWSZ zaznacza, że teraz wszyscy przyjęci kandydaci muszą dopełnić obowiązku zapisania się na studia. – Na to, oraz uzupełnienie wszystkich brakujących dokumentów mają czas do 13 sierpnia. Wtedy poznamy ostateczne wyniki I tury naboru – tłumaczy.
Już teraz władze uczelni mają jednak spore powody do zadowolenia. – Dane demograficzne nie napawały optymizmem. Okazało się jednak, że dobrze dobrana oferta, poszerzenie jej o nowe specjalności i skuteczna promocja przyniosły efekty – dodaje dr Martowicz.

Największym powodzeniem cieszyły się kierunki popularne od lat: pielęgniarstwo (299 osób zakwalifikowanych do przyjęcia), administracja (267), fizjoterapia (164), ekonomia (143), czy informatyka (100). – Tego można było się spodziewać. Warto jednak podkreślić znaczący wzrost zainteresowania studiami na kierunkach ścisłych, np. chemii (w tym roku uruchomiono dwie nowe specjalności – chemię żywności i ratownictwo chemiczne – red.), elektrotechnice z telekomunikacją, czy elektronice – mówi przewodnicząca Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.

Spośród 1523 osób, które zakwalifikowano do przyjęcia, 1304 chce studiować w systemie stacjonarnym (tzw. studia dzienne), a 219 w systemie niestacjonarnym (tzw. studia zaoczne).

Wyniki tegorocznego naboru można sprawdzić na stronie erk.pwsztar.edu.pl w zakładce „wyniki”.

Zakończenie procedury pierwszego naboru nie zamyka szansy na rozpoczęcie studiów w murach PWSZ. Chętni, którzy z różnych powodów nie zgłosili się wcześniej do uczelni, mogą to zrobić w trakcie naboru dodatkowego, który rozpocznie się 1 września i potrwa do 17 września. Dokładną listę specjalności, na których będzie prowadzona rekrutacja poznamy w połowie sierpnia – po zakończeniu procedury zapisów przez kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia podczas pierwszej tury naboru.

PWSZ