Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bogu na Chwałę, ludziom na pożytek

Bogu na Chwałę, ludziom na pożytek

Za nami szczególne uroczystości gminnych obchodów Dnia Strażaka. W tym roku święto strażaków miało wyjątkowy charakter za sprawą jubileuszu 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej. To właśnie tam gminne obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Grocie.

Następnie, po zakończeniu mszy, zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani przeszli na plac, znajdujący się przy remizie w Porąbce Uszewskiej. W kolumnie maszerowały poczty sztandarowe reprezentowane przez druhów z jednostek OSP z terenu gminy Dębno, prowadzone przez Strażacką Orkiestrę Dętą z Łysej Góry.

Zgromadzeni na początku uczcili minutą ciszy wszystkich strażaków, którzy odeszli już z szeregów na wieczną wartę. Podniesiono flagę państwową na maszt. Przywitano zaproszonych gości. Następnie, głos zabrał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej, druh Kazimierz Pałucki, który przedstawił m. in. krótką historię jednostki.

– Gratuluję strażakom z Porąbki Uszewskiej tak zacnego jubileuszu – mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Spotykamy się dziś na gminnych obchodach Dnia Strażaka. Wasza służba, dbanie o nasze bezpieczeństwo jest bezcenne, chociaż niejednokrotnie przychodzi Wam zapłacić wysoką cenę za heroiczną obronę życia. Nie ma chyba bardziej dosadnych życzeń, które oddają trud tej służby, jak te o takiej samej ilości wyjazdów i powrotów. Dziękuję Wam Druhowie za zaangażowanie w życie naszej gminy, wsparcie wielu wydarzeń, które realizujemy w ciągu roku. To dzięki Wam czujemy się bezpieczniej!

Życzenia strażakom złożyli również:
– Andrzej Potępa, Starosta Powiatu Brzeskiego,
– Piotr Matura, Przewodniczący Rady Gminy Dębno,
– Marian Zalewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych,
– Piotr Strojny, Komendant Państwowej Straży Pożarnej,
– Ksiądz Grzegorz Sroka, Kapelan Powiatu Brzeskiego.

Na zakończenie nastąpiło wręczenie odznaczeń, medali i listów gratulacyjnych zasłużonym druhom – strażakom.

Galeria zdjęć <<<

ug