Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzescy policjanci zabezpieczyli tytoń bez polskich znaków akcyzy

Brzescy policjanci zabezpieczyli tytoń bez polskich znaków akcyzy

Zarzut nabycia 25 kilogramów wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy usłyszał 27-letni mieszkaniec Krakowa. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 17 tys. zł.

Wczoraj (21.03) w godzinach wieczornych w Czchowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Astra. Za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec Krakowa. W jego aucie policjanci znaleźli 4 kilogramy krajanki tytoniowej i 400 sztuk papierosów. Wyroby te nie posiadały polskich znaków akcyzy, dlatego też na miejsce skierowano policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy. Ustalili też, że mężczyzna wcześniej nabył 25 kilogramów wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy i do czasu zatrzymania policjantów zdążył już większą część towaru sprzedać.

W wyniku tego przestępczego procederu, według wstępnych wyliczeń,  Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości ponad 17 tys. złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzut nabycia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzesko