Don't Miss
Home » Wiadomości » Pieniądze na drogę Jurków – Równia

Pieniądze na drogę Jurków – Równia

Gmina Czchów uzyskała dofinansowanie z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”, na przebudowę drogi gminnej Jurków-Równia. Droga ta łączy bezpośrednio drogę krajową 75 Brzesko – Krynica z Kąpieliskiem „Chorwacja”. Inwestycja ma na celu poprawę stanu obsługi komunikacyjnej przyległego terenu poprzez podniesienie parametrów technicznych drogi, a tym samym polepszenie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i ruchu pieszego. Z pomocą programu wyremontowane zostanie przeszło 2 km drogi, powstanie prawie 1,5 km chodnika oraz
1 km kanalizacji drogowej.

Termin zakończenia przewidziano na koniec lipca 2018 r. Cała inwestycja opiewa na kwotę 2 277 865,89 zł, natomiast kwota dofinansowania wynosi 1 274 000,00 zł.

– Jest to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w ostatnim okresie, gdyż rozwiązuje ona problemy związane z działalnością żwirowni oraz bezpieczeństwem mieszkańców Równi Jurkowskiej. Budowa ta jednocześnie uatrakcyjni pod względem bezpiecznego i bardziej komfortowego przejścia i dojazdu tej części Jurkowa i znajdującą się w tym terenie Jurkowską „Chorwację” – zauważa burmistrz Marek Chudoba.

ug

One comment

  1. Dawid Nawalaniec

    Widać kampania wyborcza rozpoczęta. Termin dobrany doborowo, koniec lipca – największy tłok na tym fragmencie, poza tym jest tyle innych odcinków, które od lat proszą się o jakąkolwiek ingerencję. No, ale … trzeba tam się udzielać gdzie jest to zauważalne, … typowa cecha faryzeuszy.