Don't Miss
Home » Religia » Mokrzyska / Szlak na Golgotę / TGN

Mokrzyska / Szlak na Golgotę / TGN

W Mokrzyskach koło Brzeska odbyła się 23 marca wieczorna, inscenizowana Droga Krzyżowa, w której wzięła udział młodzież z dekanatu.

Po wieczornej Mszy św. uczestnicy nabożeństwa wyszli przed kościół parafialny, na którego schodach odbyły się inscenizowane sceny z pałacu Piłata. Tu widzowie zobaczyli scenę skazania, cierniem koronowania, i wzięcia przez Jezusa na swe ramiona krzyża. Następnie, rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej ruszyli w kierunku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zakończyła się droga krzyżowa. Po drodze wierni (a było wśród nich trochę młodych ludzi z dekanatu szczepanowskiego), którzy wyznaczyli sobie ten czas i to miejsce na dekanalne spotkanie, śpiewali pieśni, modlili się.

– To jest pierwsze takie nabożeństwo u nas. To, żeby spotkanie odbyło się w Morzyskach, to inicjatywa ks. Marka Augustyna, dekanalnego duszpasterza młodych, który to zaproponował. W okresie bożonarodzeniowym spotkaliśmy się na jasełkach w Szczepanowie. Dziś u nas. Majówka ponoć ma odbyć się w Bielczy. Dobrze, że wędrujemy po dekanacie, bo to okazja do młodzieży w kolejnych parafii, żeby coś zrobić – mówi Kamil Trąba z Mokrzysk.

Julia Niedojadało zagrała w misterium scenę jako Weronika, wycierająca twarz Jezusowi.

– Myślę, że inaczej się przeżywa nabożeństwo Drogi Krzyżowej, kiedy się w nim bezpośrednio uczestniczy – mówi.

Dla wielu mieszkańców Mokrzysk, którzy przyszli wspólnie się modlić to była ważna chwila.

– To jest przeżycie głębokie, to jest też doświadczenie drogi, to jest też perspektywa Golgoty, na którą wszyscy zmierzamy – mówi Karolina Budyś.

Każdy z nas po drodze upada pod grzechem, każdy znów powstaje, ociera pot z czoła, mozolnie zmaga się z trudem. Droga Jezusa jest drogą człowieka.

Galeria zdjęć <==

Transmisja online – Andrzej Gruca

VIDEO