Don't Miss
Home » Religia » Koncert Chóru Gaudium oraz Kapeli Dzikie Wino / 4 stycznia 2020 r.

Koncert Chóru Gaudium oraz Kapeli Dzikie Wino / 4 stycznia 2020 r.

Chór GAUDIUM z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz Kapela Dzikie Wino z Rzeszowa zapraszają na koncert i wspólne kolędowanie „DO SZOPY, DO SZOPY WSZYSCY!”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 stycznia 2020 r. o 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Wspólne śpiewanie kolęd to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka charytatywna z przeznaczeniem na rehabilitację pochodzącego z Parafii Miłosierdzia – ks. Krzysztofa Chaima.

Chór parafialny Gaudium

Chór parafialny Gaudium powstał w 2011 r. przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku z inicjatywy Iwony Mikołajek i Andrzeja Gicali, gromadząc w swych szeregach dorosłych pasjonatów śpiewu i muzyki z obszaru tej parafii jak również spoza niej. Obecnie do chóru należy około 40 osób – kobiet i mężczyzn, którzy różnią się wiekiem, zawodem, stanem, ale których łączy radość śpiewania i radość wspólnych prób, spotkań, występów. Nie mogło być inaczej, gdyż słowo gaudium po łacinie znaczy właśnie radość. Chórzystów do występów fachowo przygotowuje i dyrygenturę prowadzi Iwona Mikołajek przy współpracy z Andrzejem Gicalą i z akompaniatorem Krzysztofem Musiałem. W różnorodnym i bogatym repertuarze zespół posiada utwory muzyki filmowej, kolędy i pastorałki, poezję śpiewaną, przeboje muzyki popularnej, pieśni religijne, patriotyczne i inne.

IB / milosierdzie.brzesko.net.pl

 

PLAKAT