Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Apelują do GDDKiA o zmianę oznakowania

Brzesko. Apelują do GDDKiA o zmianę oznakowania

Dyrekcja szpitala w Brzesku chce aby GDDKiA wprowadziła nakaz jazdy w prawo przy wyjeździe ze szpitala na „czwórkę”. To według przedstawicieli szpitala wyeliminuje  usprawni ruch, ale też wyeliminuje stłuczki, do których systematycznie tu dochodzi. Pomysł podoba się policji, ale niestety GDDKiA mówi: nie!

Ich zdaniem przy wyjeździe ze szpitala nie obserwuje się stałych kolejek oczekujących pojazdów. – Jeżeli występują, to mają wyłącznie charakter krótkotrwały, związany ze szczytowym zwiększeniem natężeń ruchu.

GDDKiA przekonuje, że w okresie ostatnich dwóch lat statystka zdarzeń pozyskana z Komendy Wojewódzkiej Policji wykazuje tylko jeden wypadek na tym skrzyżowaniu.

Aby wyjechać z brzeskiego szpitala w kierunku Bochni, potrzebne jest nierzadko kilkanaście minut. Ruch, jaki panuje na „czwórce”, mocno ogranicza swobodny ruch.

– Tworzą się korki, bo kierowcy jadący w lewo blokują wyjazd tym, którzy jeżdżą w kierunku Brzeska – tłumaczy Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

To jeszcze nie wszystko, w miejscu tym systematycznie dochodzi do stłuczek. Zdaniem dyrekcji szpitala problem rozwiąże zastosowanie nakazu jazdy w prawo.
– Przyjmując takie rozwiązanie, kierowcy będą mogli bez problemu, włączyć się do ruchu i na pobliskim rondzie, położonym raptem 100 metrów od tego skrzyżowania nawrócić w kierunku Bochni – mówi dyrektor szpitala.

Pomysł bardzo podoba się policjantom z brzeskiej komendy. – To faktycznie rozwiąże problem, zwłaszcza teraz kiedy na tym odcinkiem jeżdżą wszystkie samochody zjeżdżające z autostrady. Wprowadzenie nakazu jazdy w prawo poprawi bezpieczeństwo – mówi mł. asp. Szczepan Biłos, zastępca szefa wydziału ruchu drogowego KPP w Brzesku.

Niestety, te argumenty nie do końca trafiają do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

IB