Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Cmentarne oszustwa

Brzesko. Cmentarne oszustwa

Przedsiębiorca pogrzebowy z powiatu brzeskiego usłyszał zarzut oszukania kilkadziesiąt osób. Według prokuratury wystawiał faktury za usługę w zawyżonej kwocie dla rodzin zmarłego. Inną kwotę przedstawiał Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. W ten sposób zdaniem śledczych płacił mniejsze podatki.

Przedsiębiorca przyznał się do winy i che dobrowolnie poddać się karze. – Zaproponował dla siebie karę dziesięciu miesięcy wiezienia w zawieszaniu na dwa lata – mówi Jaromierz Sobusiak, sędzia Sądu Rejonowego w Brzesku. Według śledczych przedsiębiorca brał od rodziny osób zmarłych pełnomocnictwa na podstawie których wypłacał zasiłek pogrzebowy z ZUS. Za usługę dla ubezpieczyciela wystawiał fakturę z zaniżoną kwotą niż tą, którą przedstawiał rodzinie zmarłego. Dzięki temu miał unikać podatków.

Przedsiębiorca ten był już oskarżony o to, że ukradł wieniec z grobu po czym sprzedał go innym osobom, oraz że zbyt płytko w ziemi pochował zmarłego niż nakazują to przepisy prawa.

(kra)

Zakaz kopiowania materiały przez inne portale, bez zgody autora.

 

1 komentarz

  1. Witam. Prosilbym o sprostowanie informacji a dokladnie dopisanie ze to zaklad pogrzebowy ze Szczepanowa, poniewaz w brzesku sa tez inne zaklady a taki artykul szkodzi i psuje opinie innym prywatnym firmom z pow. Brzeskiego. Pozdrawiam