Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Narkomania – moda, która prowadzi do uzależnienia

Brzesko. Narkomania – moda, która prowadzi do uzależnienia

policjaW okresie pierwszego półrocza 2015 brzescy śledczy przeprowadzili 17 postępowań przygotowawczych, których przedmiotem były środki odurzające. W prowadzonych sprawach Łącznie stwierdzono 261 czynów przestępczych, które udowodniono 27 podejrzanym. Warto nadmienić, iż w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zlikwidowali trzy uprawy konopi indyjskiej.

Łącznie w bieżącym półroczu zabezpieczono marihuany w ilości 766 g /wliczając w to rośliny, które przelicza się na gotowy produkt/, 14 g amfetaminy oraz 8 metaamfetaminy. Zestawienie to wynika ze statystyki, którą wygenerowano z materiałów prowadzonych postępowań przygotowawczych przez policje, przede wszystkim głównie z jej pracy operacyjnej.

Jest jeszcze tzw.” ciemna liczba przestępstw”. Oznacza to ,że pewna ilość przestępstw w ogóle nie jest zgłaszana organom ścigania przez obywateli. Wynika to między innymi z faktu, iż odpowiedzialności karnej podlegają obydwie strony uczestniczące w zakazanym przez prawo procederze tak jak jest to przewidziane w przypadku produkcji, obrotu czy dystrybucji środków o działaniu narkotycznym. Grono uczestników jest bardzo szczelne i są to osoby, które są uzależnione od środków odurzających oraz osoby, które z handlu tymi zakazanymi środkami uczyniły sobie stałe źródło dochodu. Najszybciej rozwija się grono osób uzależnionych i one napędzają narkobiznes. Tak więc praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza policji jest niezmiernie utrudniona, gdyż trudno jest uzyskanie dowodów w postaci zeznań świadków. Mimo tego brzeska policja z roku na rok ujawnia coraz więcej dilerów oraz likwiduje nielegalne uprawy eliminując tym samym dostawy środków na rynek.

Podinsp.. Bogusław Chmielarz, KPP Brzesko

One comment

  1. Co za durne podejście „Najszybciej rozwija się grono osób uzależnionych i one napędzają narkobiznes.” milicja powinna skupić się na producentach i dilerach, a nie na uzależnionych. Tym tokiem rozumowania powinni wszyscy mieszkańcy iść siedzieć bo są potencjalnymi klientami dilerów…. Co za amatorka.