Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko / Osiedle Kołłątaja. Budowa nowego odcinka drogi na ul. Odrodzenia / zdjęcia / video

Brzesko / Osiedle Kołłątaja. Budowa nowego odcinka drogi na ul. Odrodzenia / zdjęcia / video

Mieszkańcy ul. Odrodzenia w Brzesku mają powody do zadowolenia – trwa bowiem budowa nowego odcinka drogi na którą czekali od lat. Dzięki realizacji kolejnego etapu budowy ulicy Odrodzenia mieszkańcy osiedla Kołłątaja uzyskają bezpośredni dostęp do nowych dróg na osiedlu Słotwina i szybszy dojazd do ul. Solskiego.

Nowo budowany odcinek ma blisko 600 metrów długości. Droga wyposażona będzie w chodnik i ścieżkę rowerową. Zakończenie budowy drogi oraz niezbędnej infrastruktury planowane jest w sierpniu 2020 roku.

Budowa kosztować będzie 1,45 mln zł, gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 873 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki podejmowanym inwestycjom oraz pozyskiwanemu wsparciu finansowemu m.in. ze środków  Funduszu Dróg Samorządowych stan dróg w gminie Brzesko systematycznie poprawia się.

FDS jest nowym narzędziem wsparcia samorządów w modernizacji infrastruktury drogowej. Zadaniem Funduszu Dróg Samorządowych jest finansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych. Funkcjonowanie Funduszu Dróg Samorządowych ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej.

 

https://www.facebook.com/informatorbrzeski/videos/2398385400491002/

IB

Fot. Maciej Mazur