Don't Miss
Home » Kultura » 28. Finał WOŚP w Brzesku – 12 stycznia 2020 / PROGRAM

28. Finał WOŚP w Brzesku – 12 stycznia 2020 / PROGRAM

W niedzielę 12 stycznia, po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, brzeski finał odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, start zaplanowano na 15.30.

W tym roku hasło przyświecające akcji brzmi ,,Dla ratowania zdrowia i życia dzieci”. Wolontariusze WOŚP będą zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Główne dziedziny medycyny dziecięcej do jakich trafią najnowocześniejsze urządzenia to chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Trafi do nich niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej – a wśród nich m.in. :lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C czy też zestawy endoskopowe. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

O godzinie 15.30, wystąpi grupa taneczna i wokalna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. O 16.00 wystąpi Bartas Szymoniak – beatboxer, były wokalista legendarnego zespołu Sztywny Pal Azji. Na godzinę 17.15 zaplanowano występ brzeskiego zespołu rockowego Na Fakturę. O 18.00 wystąpi Miejska Orkiestra Dęta. Gwiazdą wieczoru będzie Witek Muzyk Ulicy – jego koncert zaplanowano na godz. 19.30.

Wielkoorkiestrowe licytacje odbywać się będą o 17.00, 17.45 i 18.45. 

PROGRAM 28. Finału WOŚP w Brzesku

Wystąpią m.in.:
– Wokaliści i tancerze z MOK-u,
– Bartas Szymoniak – beatboxer, były wokalista legendarnego zespołu Sztywny Pal Azji
– Brzeski zespół rockowy Na Fakturę,
– Miejska Orkiestra Dęta
– GWIAZDA WIECZORU – Witek Muzyk Ulicy

– Podczas ubiegłorocznego finału zebraliśmy rekordowe 90 tysięcy złotych. To wszystko dzięki WAM, dlatego mamy nadzieję, że tego roku znów się spotkamy! Wypatrujcie wolontariuszy z kolorowymi puszkami i zgodnie z tegorocznym hasłem Orkiestry razem ZŁAPMY WIATR W ŻAGLE i jak dajmy innym coś od siebie! – zachęcają organizatorzy.

Organizatorzy proszą o przekazywanie darów na licytacje, można je składać w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury (przy ulicy Plac Targowy 10), w godzinach pracy placówki lub w dniu trwania imprezy.

 

IB / MOK Brzesko

 

PLAKAT