Don't Miss
Home » Kultura » Świąteczna wizyta w szpitalu

Świąteczna wizyta w szpitalu

„Z biblioteczną wizytą” to szpitalne spotkania, które odbywają się cyklicznie, ale 12 grudnia spotkanie przybrało wyjątkowy charakter. Celem wizyty było wręczenie pacjentom drobnego, świątecznego upominku w postaci książek, które w trudnym dla każdego momencie, jakim jest pobyt w szpitalu, mogą być pociechą i oderwaniem się od tego, co niełatwe. Świąteczny prezent wręczyła Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, Karina Legutek.

Upominki wywołały radość i szczęście na twarzach podopiecznych i sprawiły, że chociaż na chwilę zapomnieli oni o swojej chorobie. Pacjenci z radością i zaciekawieniem przeglądali otrzymane książki. Pośród nich znalazły się min: bajeczki i opowiadania o zwierzątkach i ulubionych bajkowych bohaterach. Każdy z uczestników świątecznego spotkania miał możliwość wyboru książki, która najbardziej przypadła mu do gustu. Rodzice, którzy uczestniczyli w tym spotkaniu nie kryli zaskoczenia i złożyli wyrazy wdzięczności.

Dla podkreślenia świątecznej atmosfery dyrektor biblioteki Karina Legutek życzyła szybkiego powrotu do zdrowia oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z personelem szpitala wręczyły świąteczny stroik i wykonaną przez siebie kartkę z najlepszymi życzeniami. Mamy nadzieję, że książkowe prezenty nie tylko zachęcą do czytania, ale przeniosą dzieci w świat marzeń i umilą pobyt w szpitalu.

Serdecznie dziękujemy firmie Platon Sp. z o.o., która kolejny raz ufundowała świąteczne upominki.

Podziękowania za współpracę składamy Pani Annie, Pani Katarzynie oraz Pani Judycie pracującym w Oddziale Dziecięcym brzeskiego szpitala. Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Galeria zdjęć <==

Biblioteka Brzesko