Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji.

Brzesko. Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji.

SONY DSCW piątek 30 października 2015 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Brzesku wraz z opiekunami gościły w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Dzieci zwiedziły obiekty komendy i zapoznały się z tajnikami służby.

Gospodarzem spotkania była st. sierż. Monika Lis – policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Społecznej. Pani sierżant zaprosiła dzieci na strzelnicę, gdzie podczas krótkiej pogawędki przybliżyła zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

W trakcie wizyty przedszkolaki miały możliwość obejrzenia umundurowania i wyposażenia policyjnego, wykorzystywanych podczas służby. Dzieci zwiedziły także Stanowisko Kierowania, gdzie dyżurny przyjmuje zgłoszenia oraz podejmuje decyzje o wysłaniu patrolu na miejsce zdarzenia. Zainteresowanie przedszkolaków wzbudziły monitory, przekazujące obraz z różnych punktów miasta Brzeska. Kolejnymi etapami zwiedzania jednostki policji były pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pomieszczenie daktyloskopii, w którym każde dziecko mogło wykonać odcisk swojego palca. Przedszkolaki miały także możliwość zobaczyć policyjnego psa, który często uczestniczy w akcjach. Nie obyło się również bez obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego, do którego mogło wejść każde dziecko.

Brzescy policjanci od dawna starają się łączyć ważne treści z zakresu bezpiecznych zachowań z odpowiednim sposobem ich przekazywania najmłodszym. Stąd atrakcyjna dla dzieci wizyta w siedzibie komendy wykorzystywana jest do przekazywania zasad bezpiecznego poruszania się na drogach, bezpiecznej zabawy czy bezpiecznego wypoczynku zimowego. Zaplanowano już kolejne odwiedziny przedszkolaków w komendzie przy ul. Szczepanowskiej.

KPP Brzesko