Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko: Spotkanie opłatkowe samorządowców

Brzesko: Spotkanie opłatkowe samorządowców

DSC_0588-nNa spotkaniu opłatkowym zorganizowanym w tym roku w RCKB, spotkali się samorządowcy trzech szczebli. Do brzeskiej biblioteki przybyli parlamentarzyści, szefowie instytucji miejskich i powiatowych, a także uhonorowani tytułami: Zasłużony dla Brzeska oraz Medalem na Wstędze – za Zasługi dla Miasta Brzeska. Gospodarzami spotkania byli Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku Tadeusz Pasierb. Wśród gości znaleźli się między innymi posłowie: Edward Czesak i Michał Wojtkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Ziobro z Solidarnej Polski oraz Wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela i Radna Województwa Małopolskiego Józefa Szczurek – Żelazko. Na spotkanie przybyli również samorządowcy z powiatu: Burmistrza Czchowa Marek Chudoba, Wójt Dębna Grzegorz Brach oraz Wójt Gnojnika Sławomir Paterek oraz radni miejscy i powiatowi.

Wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela dziękował przedstawicielom samorządu za wiele inicjatyw, które sprawiły, że region brzeski doskonale radził sobie z pozyskiwaniem środków unijnych. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka życzył wszystkim jak najlepszego roku.

Gratulował raz jeszcze nagrodzonym w Brzesku. Zapewnił, że samorząd dołoży wszelkich starań, aby miasto i powiat rozwijały się dynamicznie. Starosta Andrzej Potępa dziękował za rzetelną pracę samorządowi oraz pracownikom, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski. W imieniu posłów przemawiał Michał Wojtkiewicz. Poseł nawiązał do słów papieża Jana Pawła II. Nawoływał do czynienia dobra.

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku oraz zespół z Miejskiego Ośrodka Kultury. Był oczywiście wspólny opłatek, śpiewanie kolęd i smaczny poczęstunek, przygotowany przez restaurację „August”.

IB