Don't Miss
Home » Kultura » Borzęcin: Kolędowa niedziela z zespołem Cantantes Dei

Borzęcin: Kolędowa niedziela z zespołem Cantantes Dei

wnieboglosy„Gdy się Chrystus rodzi”, „Gdy śliczna Panna”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Bóg się rodzi” to tylko kilka z najbardziej znanych kolęd, których dźwięki już w najbliższą niedzielę popłyną z Domu Ludowego w Borzęcinie. A to za sprawą zespołu Cantantes Dei, który wystąpi z koncertem zatytułowanym „Wniebogłosy”. Oprócz tradycyjnych polskich kolęd muzycy zaprezentują własne aranżacje pastorałek oraz popularne piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Początek koncertu o godzinie 17:30. Wstęp wolny.

Zespół wokalno-instrumentalny Cantantes Dei powstał niespełna rok temu a w swoim dorobku ma już występy na takich imprezach jak: Borzęckie Święto Grzyba, Festiwal Muzyka Lata w Borzęcinie czy Małopolskie Dni bł. Jana Pawła II w Brzesku. Oprócz tego swoją grą uświetnił wiele imprez okolicznościowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, w tym m.in.: Gminne Obchody Święta Niepodległości czy Złoty Jubileusz Par Małżeńskich. Tworzy go 14 osób – muzyków i wokalistów, którzy swoim słuchaczom proponują różnorodny repertuar, od muzyki religijnej i gospel, poprzez reggae i największe przeboje w stylu pop i rock, a na muzyce biesiadnej i patriotycznej kończąc.

W niedzielnym koncercie zespół zaprezentuje się w pełnym składzie: Grzegorz Franczak (opiekun zespołu, dobór i aranżacja repertuaru, instrumenty klawiszowe), Dawid Pleśniarski (gitara basowa), Maciej Białek(gitara solowa), Jacek Szatkowski (trąbka i śpiew), Mikołaj Franczak (perkusja), Nikodem Kwaśniak (perkusjonalia i śpiew), Wiktoria Rechul (śpiew), Ada Dębińska (śpiew), Małgorzata Obłąk (śpiew), Aneta Wesołowska (śpiew), Bartek Staśko (śpiew), Paweł Herma (śpiew), Mateusz Rychlicki (śpiew), Paulina Chudyba (śpiew).

Koncert poprowadzi Beata Franczak.

ug