Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko: Wiadukt do remontu

Brzesko: Wiadukt do remontu

wiadukt brzeskoZbliża się chwila, kiedy droga z Brzeska do Mokrzysk na odcinku, w którym znajduje się wiadukt kolejowy zostanie zamknięta z powodu remontu kolejowego przejazdu. Jak informuje nas starosta Andrzej Potępa, czas remontu skrócony został z dwunastu miesięcy do około trzech. Zatem uciążliwości dla mieszkańców oraz kierowców spowodowane zamknięciem drogi na tym odcinku będą trwały o wiele krócej niż początkowo przewidywano.

Oczywiście przez ten okres będą obowiązywały objazdy. Między innymi uzyskano zgodę na poszerzenie drogi serwisowej biegnącej wzdłuż autostrady. Nie powinni również martwić się mieszkańcy Jadownik, którędy biegnie droga do Sterkowca, a więc potencjalny objazd. W tym miejscu zostanie ograniczony ruch samochodów ciężarowych. Zaniepokojeni sytuacją są także brzescy przedsiębiorcy, których siedziby firm znajdują się w okolicy wiaduktu. W związku z tym odbyło się w UM spotkanie. Podczas spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że zależy im na jak najkrótszym czasie trwania remontu. Trzy miesiące to czas zadowalający wszystkich zainteresowanych. Miejmy nadzieję, że wykonawca dotrzyma terminu. Przewidywany początek remontu to przełom września i października tego roku.

IB

2 komentarze

  1. trochę bez sensu że rozpoczną remont jesienią, bo jeżeli będzie jakakolwiek obsuwa czasowa albo zima nadejdzie szybciej to remont i zamknięcie drogi przesunie się na wiosnę… a widząc jakie opóźnienia w realizacji zadania remontu trasy kolejowej ze wschodu na zachód ma PKP to raczej widzę ten scenariusz z opóźnieniami… chciałabym się mile zaskoczyć:P