Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Zmiany na placu targowym

Brzesko. Zmiany na placu targowym

Brzesko. Zmiany na placu targowym

Brzesko. Zmiany na placu targowym

Brzeski plac targowy to miejsce – jak w każdej innej miejscowości – będące jedną z wizytówek miasta. Każdego dnia przemieszcza się w jego rejonie spora grupa ludzi – mieszkańców gminy, ale i przyjezdnych. Jeszcze rok temu użytkownicy tego placu kierowali sporo uwag na temat jego funkcjonowania. Od tego czasu sytuacja uległa diametralnej zmianie.

– Tu nie chodzi tylko o zmianę wizerunku, chociaż i to jest ważne. Istotna jest przede wszystkim poprawa warunków pracy handlujących tutaj kupców. Na uwadze mamy również zwiększenie komfortu pobytu w tym miejscu ludzi dokonujących zakupów. Potrzebę dokonania zmian na placu dostrzegałem jeszcze na długo przed objęciem funkcji burmistrza – mówi Tomasz Latocha.

Przed przeprowadzonymi zmianami w oczy rzucał się panujący tutaj niepodzielnie chaos informacyjny. Mnogość tablic, bannerów, plakatów powodowała, że te istotne informacje i wskazówki ginęły z pola widzenia stłumione w natłoku zbędnych „ozdobników”. Nawet zapewniające bezpieczeństwo i płynność w ruchu kołowym znaki drogowe pozostawały zupełnie niewidoczne, co stanowiło duże zagrożenie. Uporządkowanie tej kwestii było pierwszym krokiem na drodze przywrócenia temu miejsca normalności. Teraz w miejsce chaotycznie rozlokowanych tutaj tablic „informacyjnych” pojawiły się tutaj dwa czytelne Plany Placu Targowego ułatwiające bezkolizyjne poruszanie się w tym miejscu każdemu jego użytkownikowi.

W październiku br. brzescy radni podjęli decyzję dotyczącą zmiany administratora całego obiektu. Do tej pory placem zawiadywała firma prywatna, z której usług handlowcy i ich klienci byli średnio zadowoleni. Jednym z często artykułowanych przez kupców zarzutów pod adresem dotychczasowego administratora był brak sanitariatów, łatwo dostępnych i zapewniających komfortowe warunki. Od listopada jest to już problem nieaktualny. Gmina w całości sfinansowała zakup i montaż nowoczesnych, estetycznych kontenerowych sanitariatów, przeznaczonych również dla osób niepełnosprawnych. Nowym administratorem placu targowego zostały Brzeskie Zakłady Komunalne, których prezes Jan Niedzielski zapowiada kolejne zmiany, które poprawią wizerunek i funkcjonalność tego obiektu.

IB