Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bucze. Nic się nie zmienia

Bucze. Nic się nie zmienia

buczeDzisiejsze Zebranie Wiejskie nie przyniosło zmian na stanowisku Sołtysa. Zatem nic w Buczu się nie zmieni. Stanisław Milewski wygrał z Piotrem Wyczesanym 3 głosami, 97 do 94. To nie wielka różnica.

Do Rady Sołeckiej weszli:

  1. Iwona Barnaś
  2. Mariusz Buchała
  3. Ignacy Lis
  4. Józef Pasierb
  5. Stanisław Pleszczyński
  6. Tadeusz Szczupał
  7. Danuta Tomasik
  8. Wacław Wolsza
  9. Józef Zachara

Niestety, zebranie prowadzone przez Sekretarza Gminy, Stanisława Sułka, odbiegało od przyjętych norm.  Interpretował prawo według swojego uznania. Miało to miejsce przy przegłosowaniu czy nad wyborem sołtysa i rady będziemy glosować łącznie. Statut wyraźnie mówi o osobnym głosowaniu. Mieszkańcy także chcieli głosować osobno. Niestety przy niesprawnie sformułowanym zapytaniu i głosowaniu ręcznym, Sekretarz ni stąd ni zowąd podał pewne liczby 48 do 53 za łącznym głosowaniem na 196 osób wpisanych na listę. Wstrzymało się od głosu 4 osoby. Oficjalnie 95 osób chyba wyparowało z sali. Niestety nie zdały się na nic tłumaczenia i sprzeciwy mieszkańców.

Przy dalszych głosowania już odejmował głosy „za” od liczby wszystkich obecnych na sali podając w ten sposób wynik.

No cóż, obietnic słyszało się już wiele, a ludzie dalej wierzą. Dalej wizerunek Bucza się nie zmieni. Nadzieja w nowej Radzie Sołeckiej. Może w końcu Statut Sołectwa będzie respektowany.

Galeria zdjęć <<<

bucze.malopolska.pl

1 komentarz

  1. w gminie się nic nie zmieniło to czemu w Buczu by miało być inaczej