Don't Miss
Home » Wiadomości » Bucze/Pożary traw/ Piromani wrócili…

Bucze/Pożary traw/ Piromani wrócili…

Po okresie względnego spokoju, wraz z nadchodząc wiosną strażacy ponownie muszą wyruszyć do gaszenia pożarów traw. Niestety pożary traw to najczęściej efekt celowego działania podpalaczy. Od wielu lat z prawdziwą plagą podpaleń boryka się miejscowość Bucze.

3. kwietnia 2018 tuż przed godziną 16 druhowie z OSP Szczepanów zostali zadysponowani przez SKKP Brzesko do pożaru nieużytków w miejscowości  Bucze. Działania polegały na ugaszeniu ognia za pomocą tłumnic. Spalaniu uległo 0.5 h suchych traw.

Po zakończeniu działań strażacy zostali przedysponowani do miejscowości Mokrzyska w okolice obwodnicy, gdzie również paliły się nieużytki- spaleniu uległy zarośla na obszarze 30a.

Siły i środki zaangażowane w działania gaśnicze:
– JRG Brzesko GCBARt 5/36
– OSP Szczepanow GBM 2,5/8

Wiele osób  zwraca uwagę na fakt że  pożary traw w miejscowości Bucze to od lat prawdziwa plaga… Gdyby spojrzeć na statystyki, to być może okaże się, że jest to miejscowość w której najczęściej płoną nieużytki. Przypadek? Podpalenia niestety nie biorą się znikąd…

Pytanie jak długo ta sytuacja będzie trwać?  Przecież strażacy interweniujący do pożaru traw mogą być potrzebni w innym miejscu, a i koszty takich akcji są z pewnością niemałe. O oczywistych szkodach dla przyrody nie trzeba również nikogo przekonywać. 

OSP Szczepanów / IB