Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Budowa mostu w Brzesku na DK75 z ruchem wahadłowym / zdjęcia

Budowa mostu w Brzesku na DK75 z ruchem wahadłowym / zdjęcia

Przez trzy doby, od 7 maja do 10 maja 2018 r. będzie obowiązywał ruch wahadłowy w Brzesku, przy budowie mostu na rzece Uszwicy. Wprowadzenie ruchu wahadłowego związane jest z wykonywaniem dojazdów do budowanego mostu z obydwu stron. Prace trwały będą przez całą dobę.

W Brzesku na rzece Uszwicy, w ciągu drogi krajowej nr 75 budowany jest most łukowy, podwieszany, jedno przęsłowy o długości 40 m. Stary most był w złym stanie technicznym i z ekonomicznego punktu widzenia jego remont nie był uzasadniony. 14 kwietnia 2017 r. został przekazany plac budowy wykonawcy. Aktualnie trwa budowa chodników, do zrobienia jest jeszcze nawierzchnia. Próbne obciążenie mostu i zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2018 r. Koszt budowy wyniesie ok. 5 mln 400 tys. zł brutto.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z placu budowy wykonanych z drona.

Co nieco z historii:

Obiekt powstał w 1957 roku – a więc był już bardzo leciwy – do prac przystąpiono praktycznie po 60 latach od powstania starej przeprawy. Prace budowlane planowano początkowo rozpocząć w 2015 r. 

Warto również przypomnieć o nietypowym wypadku do jakiego doszło w tym miejscu, gdy 3 listopada 2017 r. kierująca samochodem osobowym staranowała zabezpieczenia i zjechała z głębokiego wykopu w korycie rzeki.

Brzesko: Samochód wpadł do koryta Uszwicy! / zdjęcia <==

GDDKiA Kraków / IB

Fot. Maciej Mazur

Marzec 2018

Października 2017