Nie przegap
Strona główna » Region » Rozmowa o wyzwaniach przed Zakliczynem, powiatem i Polską

Rozmowa o wyzwaniach przed Zakliczynem, powiatem i Polską

Przyjechałem tutaj, aby porozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed Zakliczynem, powiatem tarnowskim, ale też przed całą Polską. Porozmawiać o propozycjach programowych, które mamy w przeciwieństwie do naszych konkurentów politycznych z totalnej opozycji – powiedział Poseł PiS Jarosław Krajewski, otwierając spotkanie z mieszkańcami w zakliczyńskim Ratuszu – w sali Spytka W. Jordana. Wiele pytań dotyczyło działań komisji ds. Amber Gold, której poseł Krajewski jest wiceprzewodniczącym.

Spotkanie odbyło się w ramach wiosennego objazdu po Polsce czołowych polityków PiS, którzy chcą usłyszeć uwagi do proponowanych przez rząd rozwiązań, aby dokonać korekt w bieżącej polityce.

Chodzi o to, aby każdy Polak miał poczucie, że żyje w silnym i sprawiedliwym państwie – mówił Jarosław Krajewski.

A o tym, że tak wcześniej nie było uświadamiają nam wszystkim ujawniane afery, w tym związana z Amber Gold. Jak to było możliwe, że firma ta nie składała oświadczeń majątkowych, mogła funkcjonować chociaż założyciel miał cztery prawomocne wyroki sądowe, a osoba z wyrokiem sądowym nie może pełnić funkcji prezesa spółki prawa handlowego?

– Komisja śledcza ujawnia, jak działały, a raczej jak nie działały organy państwa. Jak to było możliwe, że doszło do tylu nieprawidłowości – stwierdził poseł Krajewski. – Chcemy nie tylko doprowadzić do ukarania winnych tego, że tysiące Polaków straciło oszczędności życia, ale także do zmian proceduralnych, prawnych,. Aby taka sytuacja nigdy już nie mogła się powtórzyć. To co robimy, te dziesiątki przesłuchań i wynikające z nich wnioski, mają wzmocnić struktury państwa.

Przedstawione zostały główne założenia tzw. piątki premiera Mateusza Morawieckiego, które dobrze zostały ocenione przez uczestników spotkania. Nie szczędzono pochwał odnośnie zakazu niedzielnego handlu w sklepach i galeriach handlowych.

W spotkaniu uczestniczyli również parlamentarzyści ziemi tarnowskiej – senator Kazimierz Wiatr i poseł Wiesław Krajewski. Prowadził je burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, a jednocześnie członek Rady Politycznej PiS Dawid Chrobak.

IB