Nie przegap
Strona główna » Region » Chwile grozy pracownicy Poczty Polskiej w Wojniczu

Chwile grozy pracownicy Poczty Polskiej w Wojniczu

5Kilka sekund grozy w pracy przeżyła kobieta w Wojniczy. Zamaskowany mężczyzna przedmiotem przypominającym broń wszedł do placówki Poczty Polskiej i próbował ukraść pieniądze z punktu kasowego.

W dniu 18.02.2016 roku o godzinie 17.50 na teren placówki pocztowej w Wojniczu wszedł zamaskowany mężczyzna i przedmiotem przypominającym broń palną terroryzował pracownicę Poczty Polskiej. Trwające kilka sekund chwile grozy przeżyła kasjerka. Gdy zauważyła mężczyznę nie straciła głowy, a strach jaki ją opanował i tak pozwolił na racjonalne podejmowanie kroków obronnych. Kobieta nie dość, że uniknęła utraty zdrowia, a nawet życia, uchroniła utratę pieniędzy to również doprowadziła do sytuacji, w której zdezorientowany napastnik opuścił placówkę poczty nie dokonując kradzieży. Postawa pracownicy placówki zasługuje na uznanie.

Teraz tarnowscy policjanci dokonują analizy materiałów oraz monitoringów z miejsca zdarzenia. Udało się zabezpieczyć fragment zapisu z wizerunkiem napastnika. Trwają obecnie czynności zmierzające do ustalenia mężczyzny.

Wszelkie osoby, które będą mogły pomóc w identyfikacji sprawcy napadu proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numer tel. 14/628-12-05 lub Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie tel. 997 lub 112.

Za napad z bronią sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 3.

KPP Tarnów