Don't Miss
Home » Wiadomości » Co robić po szkole?

Co robić po szkole?

Gmina Szczurowa jest jedną z nielicznych w Polsce, gdzie w bibliotekach działają również świetlice dla młodzieży. Znajdują się tam stoły bilardowe, stoły do gry w tenisa stołowego i różnego rodzaju gry np. szachy.

W gminie organizowane są także tzw. świetlice sezonowe. Jest ich około dwadzieścia. Działają głównie podczas weekendu. W tych świetlicach zatrudnione na umowę zlecenie są kompetentne osoby, które są mieszkańcami danej miejscowości. Istnienie świetlic daje możliwość alternatywnego spędzania wolnego czasu młodzieży, która nie musi w ten sposób przesiadywać np. na przystankach. Młodzi ludzie są zainteresowani taką formą spędzania wolnych chwil.

Po za tym młodzi mieszkańcy gminy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach zespołów folklorystycznych, gdzie poznają historię i tradycje terenu, z którego pochodzą. Wiele młodzieży wstępuje również w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej. Władze gminy zatem dbają o młodych mieszkańców, zapewniając im wszelkie możliwości spędzania wolnego czasu.

Tomasz Pajor – IB

Fot. Maciej Mazur