Don't Miss
Home » Wiadomości » W terenie zabudowanym pędził 115 km/h

W terenie zabudowanym pędził 115 km/h

Jadącego z zawrotną prędkością kierowcę zatrzymali do kontroli brzescy policjanci. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

17 marca br. ok. godz. 22.00 w Jurkowie policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mężczyzna, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził 115 km/h. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierującego mandat karny. Zgodnie z przepisami, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się nie tylko z mandatem karnym, ale także z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, trzymiesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. Ponowne kierowanie pojazdem w okresie zakazu wiąże się już z cofnięciem uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy. Warto o tym pamiętać, kiedy pokusi nas o szybszą jazdę w terenie zabudowanym.

KPP Brzesko