Don't Miss
Home » Wiadomości » Czołowe zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki w Domosławicach / 29 czerwca 2019 r. / zdjęcia i video

Czołowe zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki w Domosławicach / 29 czerwca 2019 r. / zdjęcia i video

W sobotę 29 czerwca 2019 r. kilkadziesiąt minut po północy na drodze wojewódzkiej nr 980 w miejscowości Domosławice (gmina Czchów) doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego. Siłą zderzenia była tak duża że samochód osobowy został odrzucony na pobocze.

Wg wstępnych ustaleń Policji – 21 letni mężczyzna jadący w kierunku Tarnowa z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadący samochód ciężarowy. Strażacy którzy przybyli na miejsce zdarzenia musieli użyć sprzętu hydraulicznego aby wyciąć zakleszczonego i nieprzytomnego pasażera. Pasażerka samochodu osobowego opuściła pojazd o własnych siłach. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało.

Na miejscu działania ratownicze prowadziły jednostki JRG Brzesko, OSP Biskupice Melsztyńskie, OSP Czchów, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Ze względu na stan poszkodowanego mężczyzny zdecydowano o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia śmigłowca LPR.

Ranny mężczyzna został ewakuowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego „Ratownik 6” z bazy w Krakowie. Lądowisko zostało przygotowane na terenie boiska sportowego w Domosławicach, a teren zabezpieczony został przez strażaków.

Utrudnienia w ruchu trwały blisko 4 godziny.

foto: OSP Biskupice Melsztyńskie
IB

VIDEO

FOTO

One comment

  1. W Domosławicach, a nie w „Domosławiach”