Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza do udziału w warsztatach „Poznaj wino – smaki polskich win”. To warsztaty dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z winem i chcą poznać tajemnice win z różnych zakątków świata. To już piąte spotkanie nt. win jakie jest organizowane w tym miejscu.
Historia polskiego winiarstwa jest barwna, pełna wzlotów i upadków. Tradycje winiarskie w Polsce sięgają X wieku. Po długim okresie regresu, od kilku lat ma miejsce dynamiczny rozwój związany z powstawaniem nowych winnic, enoturystyki, odtwarzania tradycji winiarskich, popularyzacji kultury wina ale także stowarzyszeń i organizacji wspierających tradycje winiarskie. Te wszystkie działania dają nadzieję na przyszłość. Polskie wina zdobywają co raz większe uznanie na krajowych i europejskich rynkach, z uwagi na unikatowość i oryginalność, chociaż produkcja jest zdecydowanie dużo niższa, niż w innych winiarskich regionach. Z roku na rok przybywa w Polsce winnic sadzonych z myślą o produkcji i sprzedaży wina.
Zapraszamy na degustację win z małopolskich winnic oraz warsztaty. W programie słów kilka na temat historii polskiego winiarstwa, odmian hybrydowych winorośli oraz degustacja 6 win z trzech lokalnych winnic.
Spotkanie poprowadzi Anna Nowakowska – pasjonatka wina, kulinarnych eksperymentów i enologicznych podróży, redaktorka blogów o tematyce winnej i kulinarnej (Projekt Życie, Spotkania przy winie, Wino i kuchnia), od kilku lat współpracująca z magazynem winiarskim „Czas wina” oraz tygodnikiem „Temi”.
Zajęcia odbędą się w 15 osobowej grupie w Centrum Kultury Wsi Polskiej – 21 września (czwartek) od godz. 18.00 do 20.00. Do udziału w warsztatach zapraszamy miłośników wina oraz osoby z branży HoReCa. Warsztaty tylko dla osób pełnoletnich.
Czas trwania warsztatów – 2 godz.
Zapisy i szczegóły pod nr tel. 014 657 57 57 (recepcja Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach). Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia. Udział w warsztatach jest płatny (35 zł).
Serdecznie zapraszamy!
—
Foto Anna Nowakowska