Don't Miss
Home » Wiadomości » Dębno. Nowoczesny obiekt sportowy nabiera kształtów

Dębno. Nowoczesny obiekt sportowy nabiera kształtów

Dębno. Nowoczesny obiekt sportowy nabiera kształtów

Dębno. Nowoczesny obiekt sportowy nabiera kształtów

Rozpoczęta jesienią 2018 roku budowa pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej nabrała tempa. Od czasu wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu, do teraz krajobraz przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie zmienił się nie do poznania.

W mijającym roku wykonana została konstrukcja hali oraz łącznika wraz z pokryciem dachowym. Jesienią zamontowana została zewnętrzna stolarka okienna i drzwiowa, ekipa budowlana wykonała także ścianki działowe. Aktualnie trwają roboty zewnętrzne w obrębie dojazdu do hali.  Na przyszły rok zaplanowano prace przy wykonaniu instalacji: elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej oraz wentylacyjnej, a także prace wykończeniowe (biały montaż, wyposażenie obiektu oraz ukształtowanie terenu wokół hali).

Wartość realizacji zadania to prawie 12 milionów złotych, z czego 4 miliony stanowi dotacja przekazana Gminie Dębno przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W 2019 roku dodatkowe środki z PFRON zasiliły budżet inwestycji i będą wydatkowane na dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą opisanej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” Sp. z o.o. z Krakowa, a zakończenie robót zaplanowane jest na wrzesień 2020 roku.

ug