Brzeski szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa urządzenia do resuscytacji noworodków – GE Healthcare „Panda”. Zintegrowany zestaw do resuscytacji to podstawowe wyposażenie Oddziału Noworodkowego i sali porodowej. Ogrzewane stanowisko resuscytacji umożliwia sprawne oczyszczenie dróg oddechowych noworodka, zastosowanie tlenoterapii, pomiar saturacji, ręczną wentylację i monitorowanie nowo narodzonego dziecka.
Wyposażenie Oddziału w nowoczesne urządzenia zapewni bezpieczny początek życia naszym małym pacjentom.
—
spzoz-brzesko.pl
Jakie to ma znaczenie skoro Brzeski SOR nie przyjmuje dzieci??
Takie oto pismo zostało skierowane do Dyrektora.
Do Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku Pana Adama Smołucha
dotyczy: Skarga na nie przyjęcie dziecka do zbadania na Szpitalny Oddział Ratunkowy
W związku z zaistniałą sytuacją ostrego niewyjaśnionego bólu brzucha u mojego dziecka lat 7 składam oficjalną Skargę i proszę o wyjaśnienia dlaczego dnia 13 Sierpnia o godzinie 22:00 nie przyjęto nas na badanie i diagnozę pochodzenia bólu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Brzesku i skierowano nas do lekarza opieki całodobowej w Brzeskim szpitalu jednocześnie informując nas że na SOR w Brzesku nie są przyjmowane dzieci.
Stan faktyczny: dnia 13 Sierpnia o godzinie 19:00 mój syn zaczął czuć przeszywający ból w podbrzuszu. Po podaniu paracetamolu ból nie przechodził więc o godzinie 21:50 udaliśmy się na SOR w Brzesku celem pilnej diagnozy. Z uwagi na stan dziecka i ostry ból skierowaliśmy się do pielęgniarki SOR na przyjęcie, jednakże usłyszeliśmy się że dzieci na SOR w Brzesku nie są przyjmowane a tylko lekarz opieki całodobowej do którego nas skierowała może zdecydować o wezwaniu karetki i transporcie dziecka do Prokocimia lub innego wojewódzkiego Szpitala.
Proszę o wyjaśnienie czy takie standardy w Brzeskim szpitalu są normalnymi procedurami i czy w poważnych przypadkach typu ostry wyrostek robaczkowy i sepsa nie jest w Brzeskim szpitalu wymagana pilna diagnoza na oddziale ratunkowym typu pobranie krwi i USG jamy brzusznej a dopiero potem decyzja o skierowaniu dziecka do innego Szpitala? Czy płacz dziecka z ostrego bólu brzucha nie jest wystarczającym powodem do zbadania przez lekarza dyżurnego?
Czy skierowanie do opieki całodobowej przy ostrym bólu małego dziecka jest normalną praktyką w Brzeskim oddziale ratunkowym? Czy po to płacimy podatki a w Brzesku po to istnieje Oddział Dziecięcy aby po pierwsze pomagać a nie odsyłać nie zdiagnozowanego bólu?
Lekarz opieki całodobowej wystawił skierowanie do „izby dziecięcej Szpitala wojewódzkiego w Tarnowie”. Na pytanie czy w przypadkach takiego bólu brzucha nie jest wymagana pilna analiza krwi i USG w tutejszym szpitalu nie uzyskałem odpowiedzi.
Proszę o odpowiedź dlaczego w Brzeskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ostrym bólu brzucha nie są przyjmowane dzieci nawet do zbadania krwi i jak wygląda procedura w Brzeskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w takich przypadkach gdzie każda minuta w tym wieku dziecka ma ogromne znaczenie. Uważam że takie procedury względem dzieci są złamaniem praw pacjenta i działaniem na zagrożenie życia i zdrowia dziecka.
Proszę również o odpowiedź o zakres wieku pacjentów jacy są przyjmowani w Brzeskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.