Nie przegap
Strona główna » Region » Dzień Otwarty najpopularniejszej PWSZ w Polsce

Dzień Otwarty najpopularniejszej PWSZ w Polsce

Piątek, 29 marca 2019 r. warto spędzić w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Najchętniej wybierana uczelnia tego typu w kraju organizuje wtedy Dzień Otwarty. To doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą edukacyjną PWSZ, ale także do wzięcia udziału w ciekawych prezentacjach, eksperymentach, wykładach i pokazach. Zainteresowani studiami w Tarnowie będą mogli w godzinach od 9 do 14 zwiedzić każdy z sześciu instytutów działających w ramach uczelni.

Dzień Otwarty to – zgodnie z wieloletnią tradycją – wspólne dzieło całej społeczności PWSZ. W jego organizację włączyli się bowiem nie tylko pracownicy, ale także studenci, którzy chcą „pochwalić się” swoją szkołą. Dzięki temu program imprezy jest tak bogaty. – Plan jest prosty, choć wcale nie łatwy w realizacji: w kilka godzin pokazać każdemu chętnemu nasze najmocniejsze strony – od wysokowykwalifikowanej kadry dydaktyków, przez imponującą bazę lokalową, aż do nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w procesie dydaktycznym – tłumaczy Piotr Kopa, szef Biura Promocji PWSZ.

– Z punktu widzenia tegorocznych maturzystów, kluczowa wydaje się możliwość zdobycia wiadomości na temat uczelni „u źródeł”. Każdy Zakład, każdy Instytut – poza innymi atrakcjami – przygotował bowiem punkty informacyjne, które działać będą przez cały czas trwania Dnia Otwartego – wyjaśnia Monika Grela z Biura Promocji PWSZ, koordynatorka przedsięwzięcia. Na chętnych czekają także oczywiście materiały promocyjne, w których znaleźć można komplet informacji na temat naszej oferty – dodaje.

A wspomniana oferta to m.in.: 20 kierunków i aż 35 specjalności do wyboru, studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe, jeden z najnowocześniejszych kampusów w Polsce – z halą i krytą pływalnią, atrakcyjne systemy stypendialne, możliwość wyjazdów zagranicznych, prężnie działający Klub Uczelniany AZS PWSZ, liczne organizacje studenckie, a także akademik o wysokim standardzie.

– Studiując artykuły i statystyki podsumowujące wybory jakich dokonali Wasi koledzy rok temu, z ogromną radością stwierdziłam, że PWSZ w Tarnowie oferuje studia w każdej z dziedzin budzących największe zainteresowanie maturzystów – mówi prof. dr hab. inż Jadwiga Laska, Rektor PWSZ. Dodam, że wszystkie kierunki inżynierskie znajdujące się w naszej ofercie, należą do wąskiej grupy najbardziej pożądanych “kierunków przyszłości” zestawienia miesięcznika Perspektywy – dodaje.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – według informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest najstarszą, największą i najchętniej wybieraną uczelnią tego typu w Polsce. Obecnie studiuje w niej ponad 4 tys. młodych ludzi.

Dzień otwarty – program 

PWSZ