Nie przegap
Strona główna » Region » Dzień Otwarty PWSZ

Dzień Otwarty PWSZ

Piątek, 10 marca warto spędzić w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Największa uczelnia regionu zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty. W jego ramach będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną PWSZ, ale także wziąć udział w ciekawych prezentacjach, eksperymentach i pokazach, obejrzeć uczelnię „od wewnątrz”, czy w końcu powalczyć o cenne nagrody, które czekają na zwycięzców gry terenowej.

Dzień Otwarty to wspólne dzieło całej społeczności PWSZ. W jego organizację włączyli się bowiem nie tylko pracownicy wszystkich Instytutów, ale także studenci, którzy chcą „pochwalić się” swoją Uczelnią. Dzięki temu program imprezy liczy aż kilkadziesiąt pozycji. – Zależy nam na tym, by w kilka godzin pokazać każdemu chętnemu nasze najmocniejsze strony – od wysokowykwalifikowanej kadry dydaktyków, przez imponującą bazę lokalową do nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w procesie kształcenia – tłumaczy Piotr Kopa, szef Biura Promocji PWSZ.

– Z punktu widzenia tegorocznych maturzystów, kluczowa wydaje się możliwość zdobycia wiadomości na temat uczelni „u źródeł”. Każdy Zakład, każdy Instytut – poza innymi atrakcjami – przygotował bowiem punkty informacyjne, które działać będą przez cały czas trwania Dnia Otwartego – wyjaśnia Monika Grela z Biura Promocji PWSZ, koordynatorka przedsięwzięcia. 

PROGRAM DNIA OTWARTEGO W SKRÓCIE

Instytut Humanistyczny zaprasza na m.in: gry i konkursy tematycznie związane ze sztuką, historią i geografią krajów frankofońskich, czy wykład otwarty prof. dr. hab. Andrzeja Borowskiego „Nowoczesna retoryka, czyli sztuka społecznego survivalu” przygotowany specjalnie na Dzień Otwarty.

Instytut Matematyczno-Przyrodniczy przygotował: prezentacje widowiskowych chemicznych doświadczeń laboratoryjnych, projekcje filmów, wystawę minerałów, wykład “Woda – niezwykła substancja”, a także pokazy slajdów, zdjęć i sprzętu używanego w trakcie badań.

Instytut Politechniczny zaprasza na m.in.: szybki kurs programowania, warsztaty z modelowania 3D i kryptografii, wykłady poświęcone informatyce, pokaz sprzętu, m.in kamer termowizyjnych, czy wizytę w laboratorium materiałowym.

Instytut Ochrony Zdrowia przygotował m.in.: liczne badania i testy medyczne określające zdrowie, sprawność i tężyznę fizyczną, możliwość skorzystania z różnych form masażu i innych zabiegów, prezentacje nowoczesnych pracowni fizyko- i kinezyterapii, akcję promującą honorowe krwiodawstwo, kurs bandażowania, pokaz prawidłowej pielęgnacji noworodka, czy pokazy nowoczesnego sprzętu, który wykorzystywany jest podczas studiów.

Instytut Administracyjno-Ekonomiczny zaprasza na m.in.: gry i quizy z nagrodami dotyczące podstaw prawa i administracji, prezentacje multimedialne, czy zwiedzanie wyjątkowego w polskich warunkach szkolnych Symulacyjnego Przedsiębiorstwa Turystycznego „Symtur”.

Instytut Sztuki przygotował m.in.: gry i konkursy oraz pokazy.

Program Dnia Otwartego uzupełnia gra terenowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. – To zabawa dla wytypowanych przez szkoły drużyn, które zmierzą się z kilkunastoma, bardzo zróżnicowanymi zadaniami, wymagającymi od uczestników nie tylko wiedzy ogólnej, ale także umiejętności pracy w zespole, podejmowania decyzji działając pod presją czasu, a nawet sprawności fizycznej – tłumaczy Monika Grela. Zwycięskie drużyny wygrają dla swoich szkół m.in. mikroskopy, tablet i zestaw preparatów biologicznych, a dla siebie atrakcyjne upominki przydatne w codziennej edukacji.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jest największą Uczelnią regionu. Studiuje w niej obecnie ok. 4 tys. młodych ludzi. Według oficjalnej informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego PWSZ w Tarnowie od dwóch lat jest najczęściej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce.

plan

Dzień otwarty – program

PWSZ