Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » EuroWeek – Szkoła Liderów

EuroWeek – Szkoła Liderów

szkolaDziewięcioro uczniów Gimnazjum w Woli Dębińskiej, pod opieką Magdaleny Ogar-Kieraś,  uczestniczyło w odbywającym się w Długopolu Dolnym obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”.
Projekt realizowany przez Europejskie Forum Młodzieży skierowany jest do młodych ludzi chcących rozwijać swoje umiejętności społeczne, takie jak praca w zespole, autoprezentacja, czy przewodzenie w grupie. Głównym celem pięciodniowego kursu było jednak zachęcenie młodzieży do nauki języka angielskiego, a w szczególności do trenowania praktycznych umiejętności językowych, czyli słuchania i mówienia. W trakcie obozu, jego uczestnicy uczestniczyli w licznych interaktywnych wykładach prowadzonych przez wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z Turcji, Włoch, Rumunii, Indii, Tajlandii, Łotwy oraz Kenii. Prezentacje te były bardzo interesujące, a zarazem zabawne. Opowiadały o kulturach oraz tradycjach krajów, z których wywodzili się wolontariusze. Ważnym elementem spotkań była także nauka tradycyjnych tańców. Odbyła się również Debata Oksfordzka, polegająca na wymianie opinii na temat problemów młodzieży.
Pomiędzy wykładami organizowane były różnego rodzaju gry i zabawy, umożliwiające uczniom i wolontariuszom integrację i zaprzyjaźnienie się. Zorganizowano także wycieczkę do Twierdzy Kłodzkiej oraz do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej. Ostatniego dnia odbyło się uroczyste podsumowanie obozu, wręczenie certyfikatów ukończenia kursu oraz zabawa taneczna.

ug