Don't Miss
Home » Region » Gmina Bochnia – #GminaPrzyjaznaRodzinie

Gmina Bochnia – #GminaPrzyjaznaRodzinie

18 grudnia 2018r. Wójt Gminy Bochnia Pan Marek Bzdek, po raz czwarty miał przyjemność przekazać na ręce przyszłych mam wyprawki zawierające rzeczy niezbędne do pielęgnacji noworodka.

Gminna Szkoła Rodzenia powstała w maju 2016 roku. Zajęcia rozpoczynają się od części teoretyczno-edukacyjnej, na których kobiety ciężarne czerpią niezwykle cenne informacje o porodzie oraz o opiece nad noworodkiem. Dodatkowo ciężarne mogą skorzystać z bezpłatnych badań tj. pomiar ciśnienia tętniczego oraz badanie KTG, badanie cukru, osłuchiwanie tętna płodu. Zajęcia oferują również godzinne ćwiczenia fizyczne, które przygotowują ciała przyszłych mam do porodu. Podczas zajęć w Szkole Rodzenia organizowane są również warsztaty z Pierwszej Pomocy oraz warsztaty z tzw. ,,chustowania’’. Warto podkreślić, iż Gminna Szkoła Rodzenia cieszy się coraz większym zainteresowaniem ciężarnych Pacjentek. Spotkania te dają możliwości nie tylko zaczerpnięcia ogromnej wiedzy, wymiany doświadczeń, ale również jest to miejsce gdzie zawiera się nowe znajomości.

O sukcesie Szkoły Rodzenia świadczą nie tylko liczne pochlebne komentarze ze strony kobiet ale również pisemne podziękowania.

ug