Don't Miss
Home » Wiadomości » Gmina Dębno – pogoda sprzyja oszczędzaniu

Gmina Dębno – pogoda sprzyja oszczędzaniu

Tegoroczna zima sprzyja samorządowej kasie. Wraz z upływem kolejnych dni bez śniegu na drogach, budżet oszczędza kolejne tysiące złotych.
Na podstawie dotychczasowych doświadczeń w tym roku samorząd gminy Dębno przyjąłl nowe zasady dotyczące zimowego utrzymania dróg. Firmy, które w wyniku przetargu mają wykonywać te usługi, otrzymają zapłatę nie za liczbę przepracowanych godzin, ale za wykonane interwencje, których efektem ma być przejezdna droga.
W sumie w tym sezonie obejmującym okres od 15 grudnia 2011 do 15 kwietnia 2012 przewidywane są 24 interwencje w każdym z 13 wydzielonych na terenie gminy rejonów. Na podstawie analizy sytuacji w latach ubiegłych przyjęto, że miesięcznie wystarczy średnio sześć interwencji. Jeden wyjazd to koszt wynoszący średnio 6,7 tys. zł.
Do tej pory pogoda była na tyle sprzyjająca, że nie było potrzeby korzystania z usług firm zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg. Niekorzystna dla właścicieli firm sytuacja, z punktu widzenia samorządu i mieszkańców jest bardzo pomyślna. W sumie w tym sezonie zaplanowano na zimowe utrzymanie  dróg około 170 tys. zł. Ewentualne oszczędności najprawdopodobniej zostaną przeznaczone na kontynuację budowy i modernizacji sieci dróg gminnych.

gp

Podobne artykuły
„%RELATEDPOSTS%”