Don't Miss
Home » Wiadomości » Gorąca atmosfera podczas zebrania sołeckiego w Buczu

Gorąca atmosfera podczas zebrania sołeckiego w Buczu

W niedzielne popołudnie, 17 marca 2019 r. w budynku szkoły podstawowej w Buczu miało miejsce Zebranie Wiejskie dotyczące nadchodzących wyborów sołeckich.

Zebranie poprowadził ustępujący Sołtys Stanisław Milewski, który za swoje ponad 20 lat pracy jako sołtys, podziękował wszystkim mieszańcowym oraz poszczególnym organizacjom.

 

Z ramienia Gminy Brzesko przybyli Sekretarz Gminy Stanisław Sułek oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kamil Trąba.

Na początku Pan Sekretarz przedstawił przepisy prawa dotyczące wyborów sołeckich oraz odpowiadał na pytania w tym temacie. Przedstawił też nazwiska zgłoszonych kandydatów:

na Sołtysa wsi Bucze:

Barnaś Iwona

Rachwalik Władysław

Szczupał Daniel

 

do Rady Sołeckiej wsi Bucze:

Baniak Józef

Borowiec Czesław

Borowiec Edmund

Borowiec Teresa

Boruta Anna

Boruta Marek

Bruc Krzysztof

Czajkowska Władysława

Góra Jan

Góra Rafał

Jarosz Maria

Lis Ignacy

Lis Krzysztof

Minor Albert

Przybysławska Józefa

Surowiec Karolina

Tomasik Danuta

Zachara Dawid

Zachara Józef

Następnie mieszkańcy domagali się by kandydaci zaprezentowali swój „program”. Niestety jakoś prowadzący zebranie, nie byli chętni dodać ten punkt do spotkania.

 

Zanim jednak doszło do prezentacji kandydatów, miała miejsce dyskusja na temat spraw bieżących. Piotr Wyczesany zadał pytanie o proponowaną nową cenę za wywóz śmieci, a Bogusław Góra w sprawie czystości ulic i rowów oraz zaproponował by wielkie sklepy na terenie gminy płaciły za faktyczną produkcję śmieci. Poruszono też problem z wywozem nieczystości – głos w tej sprawie zabrał Stanisław Góra, przedstawiając wyliczenia kosztów wywozu szamba.

Piotr Wyczesany zapytał też odnośnie strajku nauczycieli i egzaminu ósmoklasisty. Dyrektor Michał Fudala zapewnił, że egzaminy odbędą się zgodnie z terminem.

 

Ostatecznie kandydaci na Sołtysa zabrali głos i przedstawili zarys pracy na rzecz miejscowości.

Kandydaci bardzo się różnią pod względem propozycji przyszłej pracy jako sołtys; mają różne wizje współpracy z mieszkańcami. Każdy z nas na nagraniu możne zobaczyć, który z kandydatów chce współpracy z ogółem; który widzi tylko swoje dokonania, a dla którego praca innych mieszkańców przez ostatnie lata – nie jest ważna.

Pamiętajmy, że Mieszkańcy Bucza to społeczność w różnym wieku i konieczne jest dbanie o każdego z nich, a nie tylko o wybraną grupę.

 

Niestety, nie udało się zadać pytania kandydatom, gdyż Sołtys Milewski szybko zakończył zebranie.

 

Wybory już 7 kwietnia 2019 r. Idźmy zagłosować, wybierzmy osoby, którym zależy na miejscowości, które udzielają się dla społeczeństwa od lat, będą dbać o wszystkich mieszkańców oraz by ich działanie było zgodne z wolą mieszkańców, a nie podyktowane z zewnątrz. 

Nie pozwólmy by ktoś za nas decydował!

Bucze.malopolska.pl

Zapis zebrania sołeckiego w miejscowości Bucze

One comment

  1. Oglądając prezentację na sołtysa mieszkańcy Bucza chyba nie mają wątpliwości na kogo będą głosować 7 kwietnia ! Brawo dla tej Pani ! Panowie niestety nie da się tego ukryć – odstajecie w każdej kwestii !
    Szkoda że w mojej miejscowości nie startuje nikt taki jak ta Pani ! Życzę jej powodzenia !