Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Goście z Japonii w Brzesku

Goście z Japonii w Brzesku

DSC_0903-nBrzesko odwiedzili przedstawiciele Japońskiego Forum Wodnego. Jest to organizacja pozarządowa, która między innymi zajmuje się nietechnicznymi metodami ochrony przed powodzią, a w szczególności wczesnym ostrzeganiem. Temat zainteresowania gości wydał nam się dość interesujący, zwłaszcza że Japonia technologicznie jest krajem o wiele bardziej zaawansowanym od Polski. Kraj, który musi się bronić nie tylko przed powodziami, ale również przed trzęsieniami ziemi i falami tsunami. Dlatego powód wizyty wydał nam się dość zaskakujący.

Jak się okazuje goście, którzy odwiedzili Brzesko interesowali się nie tylko stroną technologiczną rozwiązań przeciwpowodziowych w naszym regionie, ale także kwestią świadomościową społeczności zamieszkującej tereny zalewowe, przygotowaniem organizacyjnym do klęski powodzi, wymianą informacji i w jaki sposób te wszystkie problemy rozwiązywane są w innych krajach. Brzesko dla organizatorów tej wizyty i gości z Japonii okazało się być miejscem, gdzie aktywność społeczności w tej kwestii jest ponad standardowa. Brzeski region wyróżnia stworzony lokalny system wczesnego ostrzegania i aktywność edukacyjna w temacie powodziowym. Region jest dość często nawiedzany przez powodzie, dlatego system i współpraca pomiędzy władzami regionu, gmin i miejscowości oraz mieszkańcami stoi na wysokim poziomie. To właśnie stało się powodem wizyty japońskich gości w Brzesku.

IB

1 komentarz

  1. Jaki system? Wczesnego ostrzegania? No bez żartów proszę… Kiedy się sprawdził? Raz dostałam informację dostałam. Że będzie wiało.