Nie przegap
Strona główna » Sport » Hangzhou 2018 / Wojciech Wojdak na mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie

Hangzhou 2018 / Wojciech Wojdak na mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie

Już od godz. 12:00 polskiego czasu będziemy mogli obserwować transmisję  z zawodów mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie w chińskim Hangzhou. W finałach zobaczymy Wojciecha Wojdaka. Transmisja na żywo w TVP Sport.

Bardzo optymistycznie rozpoczęły się dla nas mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie w chińskim Hangzhou. Już w pierwszej sesji eliminacyjnej wystartowało czworo Biało-czerwonych i wszyscy wywalczyli awans do popołudniowych wyścigów. 

W wielkim finale popłynie Wojciech Wojdak. Na dystansie 400 m stylem dowolnym nasz pływak zajął rano 8. pozycję, notując czas 3:40.36. Za jego plecami znalazł się między innymi brązowy medalista poprzednich mistrzostw świata, Petr Bernek z Węgier, który został sklasyfikowany dopiero na 15. lokacie. Wojdak pokazał się z niezłej strony, a uzyskany przez niego rezultat jest 5. wynikiem w całej jego karierze. Teraz przed podopiecznym Marcina Kacera dużo trudniejsze zadanie. By liczyć się w walce o czołowe lokaty, trzeba będzie zapewne pływać w granicach rekordu Polski.

Skład finału 400 m stylem dowolnym: Danas Rapsys (Litwa), Henrik Christiansen (Norwegia), Fernando Scheffer (Brazylia), Zane Grothe (USA), Aleksandr Krasnych (Rosja), Martin Maljutin (Rosja), Gabriele Detti (Włochy), Wojciech Wojdak (Polska)

Starty Polaków – sesja finałowa 11.12:
12:00 – 400 m stylem zmiennym mężczyzn – FINAŁ
Wojciech Wojdak (tor 8)

 

http://megatiming.pl/

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl