Don't Miss
Home » Sport » Hangzhou / Wojciech Wojdak niestety poza podium

Hangzhou / Wojciech Wojdak niestety poza podium

W zakończonych niedawno zawodach mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie w chińskim Hangzhou pomimo ostrej walki i dobrych wyników Wojciech Wojdak znalazł się niestety poza podium.

Pierwszy dzień mistrzostw świata (11 grudnia 2018 r.) w Hangzhou upłynął pod znakiem siódmych miejsc zajmowanych przez polskich pływaków w wyścigach finałowych. Na tej lokacie rywalizację na 400 m stylem dowolnym zakończył Wojciech Wojdak. W eliminacjach na dystansie 400 m stylem dowolnym Wojciech Wojdak był 8., ale po południu odważnie zaatakował rywali ze skrajnego toru. Na półmetku wyścigu był nawet w pierwszej trójce i wydawało się, że może zagrozić faworytom. W drugiej części dystansu inni zawodnicy byli jednak mocniejsi, a podopieczny Marcina Kacera spadł ostatecznie na 7. pozycję. Uzyskał czas 3:39.22 – najlepszy w tym sezonie i 5. w całej karierze. Zwyciężył Danas Rapsys z Litwy, który poprawił rekord mistrzostw rezultatem 3:34.01. Na mecie był wyraźnie przed rywalami. Srebro wywalczył Henrik Christiansen z Norwegii (3:36.64), a brąz trafił do Gabriele Dettiego z Włoch (3:37.54).

Podczas eliminacji (15 grudnia 2018) na dystansie 1500 m stylem dowolnym Wojciech Wojdak znalazł się poza stawką finalistów. Przypomnijmy – reprezentant BOSiRu Brzesko, dwa lata temu wywalczył w Windsorze brązowy medal czempionatu globu w tej konkurencji. Tym razem nie zdołał się jednak przebić do najlepszej ósemki. Uzyskał co prawda najlepszy czas w sezonie (14:47.17), ale to okazało się za mało na mocnych rywali. Polak został sklasyfikowany na 13. pozycji i o walce o medal w Hangzhou musiał zapomnieć. Eliminacje stały na bardzo wysokim poziomie. Miejsce w finale dawał wynik 14:33.15, prawie pięć sekund lepszy niż w 2016 roku. Najlepiej spośród wszystkich uczestników poradził sobie Mychajło Romanczuk z Ukrainy (14:21.50), drugi był Damien Joly z Francji (14:28.25), a trzecie miejsce zajął Henrik Christiansen z Norwegii (14:28.90).