Don't Miss
Home » Region » Sportowe marzenie Algierczyka

Sportowe marzenie Algierczyka

Dwóch obywateli Algierii zatrzymali w sobotę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach. Cudzoziemcy próbowali zalegalizować swój pobyt w Polsce, posiadając wizy wydane w celu turystycznym.

W sobotę do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zgłosiło się dwóch Algierczyków deklarujących chęć złożenia wniosku o pobyt czasowy. Pełniący służbę w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim funkcjonariusze wnikliwie przeanalizowali przedstawione przez cudzoziemców dokumenty. Okazało się, że mężczyźni, którzy przybyli do Europy zaledwie kilka dni wcześniej na podstawie hiszpańskich 15-dniowych wiz wydanych w celach turystycznych, zdążyli już opłacić kilkumiesięczny kurs języka polskiego w jednej z krakowskich szkół językowych oraz wynająć mieszkania w Krakowie. Jak wyjaśnił jeden z cudzoziemców, znajomość języka polskiego umożliwiłby mu studia sportowe w Polsce, ponieważ jego marzeniem jest zostanie sędzią piłkarskim.  

W związku z chęcią legalizacji pobytu na terenie Polski przez kontrolowanych mężczyzn, funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że cel oraz warunki pobytu cudzoziemców są niezgodne z deklarowanymi przy uzyskiwaniu wizy. W związku z powyższym obcokrajowcy zostali zatrzymani.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach cofnął wizy wydane cudzoziemcom oraz zobowiązał ich decyzją administracyjną do opuszczenia terytorium Polski. Dodatkowo mężczyźni zostali objęci 6-miesięcznym zakazem ponownego wjazdu do Polski i  krajów strefy Schengen.

karpacki.strazgraniczna.pl

MATERIAŁ SPONSOROWANY

https://www.facebook.com/informatorbrzeski/videos/2191068057773349/