Don't Miss
Home » Wiadomości » Harcerze z Jadownik zapraszają na wspólne sprzątanie lasu / Czeka kilka ton śmieci

Harcerze z Jadownik zapraszają na wspólne sprzątanie lasu / Czeka kilka ton śmieci

Już za trzy tygodnie w dniu 3 marca w samo południe odbędzie się kolejna edycja Biegu Wilczym Tropem w Jadownikach. Zapisy trwają, miejsc coraz mniej. Kolejny raz w całe przedsięwzięcie angażujemy się również harcerze z Jadownik m.in. przy zabezpieczeniu trasy biegu honorowego na 1963 metrów.

Niestety trasa którą pobiegną uczestnicy nie wygląda najlepiej. Zimowa, bezśnieżna aura odsłania ślady jakie po sobie pozostawiają w lesie ludzie. I bynajmniej nie są to ślady stóp. W lesie można znaleźć tony śmieci rozrzuconych w różnych, nie raz bardzo dziwnych miejscach. Harcerze chcą posprzątać to miejsce – tak aby las stanowił wizytówkę dla organizatorów biegu, a nie powód do niezawinionego wstydu. Akcja sprzątania została zaplanowana na sobotę 23 stycznia.

– Zanim jednak pobiegniemy, by uczcić naszych wielkich Bohaterów musimy kolejny raz posprzątać po tych, co nie wiedzą czym jest dbanie o środowisko naturalne… Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji zapraszamy do kontaktu z druhem komendantem. Wielkie sprzątanie planujemy na sobotę 23 lutego przed południem! – możemy przeczytać na profilu facebookowym Szczepu Czarnego działającego przy PSP nr 2 w Jadownikach.

O biegu Tropem wilczym w Jadowniakch pisaliśmy w artykule: Jadowniki / Ruszyły zapisem na bieg „Tropem Wilczym” <==

IB / Szczep Czarny przy PSP nr 2 w Jadownikach