Don't Miss
Home » Region » Ekonomistki z Zespołu Szkół nr 3 – najlepsze w Małopolsce

Ekonomistki z Zespołu Szkół nr 3 – najlepsze w Małopolsce

W Krakowie odbył się II etap XXII Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym z Małopolski, w którym, z sukcesami, brała udział reprezentacja Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni.

Zwyciężczynią konkursu została reprezentantka Zespołu Szkół Nr 3, Sylwia Biel, a za swój sukces otrzymała nagrodę pieniężną oraz voucher na bezpłatny pierwszy rok studiów, ufundowany przez  Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie, IV miejsce w finale wywalczyła Gabriela Sowa, a VII Emilia Szelegieniec.

W ogólnej punktacji uzyskanej przez uczniów poszczególnych szkół biorących udział w konkursie Zespół Szkół nr 3 w Bochni zdeklasował konkurencję i zajął również I miejsce.

Zespół Szkół nr 3 w Bochni reprezentowali uczniowie: klasy IV te a  Sylwia Biel, Gabriela Sowa, Emilia Szelegieniec, Weronika Skowronek, Małgorzata Wojas,  Magdalena Słonina oraz III te b Jakub Satoła. Za merytoryczne przygotowanie uczniów odpowiedzialne były – Pani Elżbieta Madej i Pani Barbara Kołacz, które za zajęcie przez szkołę I miejsca ,otrzymały voucher na bezpłatne studia podyplomowe na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

W tegorocznej edycji tego konkursu uczestniczyło 465 uczniów z 24 małopolskich i podkarpackich szkół średnich, do drugiego etapu pisemnego przeszło 73 najlepszych uczniów. W części finałowej II etapu konkurowało ze sobą 7 uczniów –  w tym, aż trzy uczennice z Ekonomika –  o najwyższej punktacji.

Uczestnicy rozwiązywali test i zadania sytuacyjne z zakresu ustawy o rachunkowości, a w części ustnej finału odpowiadali na pytania zadawane przez Komisję Konkursową.

W tym roku po raz pierwszy Konkurs organizowany był wspólnie z Partnerem – Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów, gdyż jest doskonałą okazją do pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w zawodzie księgowego.

Uczennice biorące udział w konkursie kształcą się w bocheńskim „Ekonomiku” w zawodzie technik ekonomista. Zawód ten od wielu lat przyciąga do Szkoły najlepszych uczniów gimnazjum.

Od 1 września 2019 r. w wyniku reformy szkolnictwa zawodowego, w Zespole Szkół nr 3, wprowadzony zostanie nowy zawód ekonomiczny o nazwie technik rachunkowości – zawód, na który – według dany opublikowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w barometrze zawodów 2019  – jest duże zapotrzebowanie na małopolskim i krajowym rynku pracy. Zawód ten będzie dostępny zarówno dla absolwentów szkól podstawowych i gimnazjum.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach.

sp