Don't Miss
Home » Sport » III Memoriał im. Marka Chmielarza

III Memoriał im. Marka Chmielarza

W Publicznej Szkole Podstawowej w Jasieniu miesiąc maj rozpoczyna się od szczególnego wydarzenia, które upamiętnia wspaniałego człowieka, kolegę, nauczyciela wychowania fizycznego – Marka Chmielarza.

W tym roku, podczas trzeciego memoriału jego imienia spotkało się sześć drużyn aby rozegrać turniej w piłce koszykowej dziewcząt. Po krótkim wspomnieniu naszego przyjaciela uroczystego otwarcia zawodów dokonała wicedyrektor  Kinga Kuchta. Do rywalizacji przystąpiły uczennicę ze szkół: Mokrzyska, Brzesko 2, Brzesko 3, Brzesko 1, Szczepanów i Jasień. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie toczyły rywalizację każdy z każdym a następnie dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. Jeden mecz trwał 2×8 min. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Dymek.

Tabela grupy A

 1. PSP Jasień – 4 pkt

 1. PSP Mokrzyska – 3 pkt

 2. PSP Brzesko 2 – 2 pkt

Tabela grupy B

 1. PSP Szczepanów – 4 pkt

 2. PSP Brzesko 3 – 3 pkt

 3. PSP Brzesko – 2 pkt

Półfinały:

PSP Jasień – PSP Brzesko 3 (23-6)

PSP Szczepanów – PSP Mokrzyska (5 – 23)

Mecz o 5 miejsce:

PSP Brzesko 1 – PSP Brzesko 2 (8 – 14)

Mecz o 3 miejsce

PSP Szczepanów – PSP Brzesko 3 (4 – 16)

Finał

PSP Jasień – PSP Mokrzyska (35 – 9)

Kolejność końcowa turnieju:

 1. PSP Jasień

 2. PSP Mokrzyska

 3. PSP Brzesko 3

 4. PSP Szczepanów

 5. PSP Brzesko 2

 6. PSP Brzesko 1

 

Uroczystej dekoracji wręczenia pucharów, medali, dyplomów i nagród dokonała Dyrektor PSP w Jasieniu Urszula Brachuc oraz wicestarosta brzeski Maciej Podobiński. Każdy z trenerów otrzymał pamiątkową koszulkę z odbywającego się Memoriału.

Serdeczne podziękowania kierujemy do głównych sponsorów, dzięki którym po raz kolejny udało się przeprowadzić imprezę sportową na wysokim poziomie. Naszymi przyjaciółmi są: Powiat Brzeski, UKS Feniks, Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich w Jasieniu, które przygotowało słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Serdecznie gratulujemy !!!

Zadanie publiczne pn. III Memoriał im. Marka Chmielarza jest współfinansowane przez Powiat Brzeski.

Marek Bochenek