Don't Miss
Home » Wiadomości » Iwkowa / Turniej Wiedzy Pożarniczej

Iwkowa / Turniej Wiedzy Pożarniczej

Strażnica OSP Wojakowa była miejscem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się 23. marca br. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów młodszych (klasy IV-VI) oraz dla uczniów starszych (klasy VII, VIII oraz III gimnazjalnej). Eliminacje gminne zostały poprzedzone eliminacjami szkolnym, w których udział wzięło ponad 100 uczniów. Wśród uczestników nie brakowało członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Organizacją konkursu zajął się Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iwkowej, Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej oraz druhny i druhowie jednostek OSP z terenu naszej gminy. Młodzież przystąpiła do pisemnego testu, który miał wyłonić trójkę najlepszych uczestników z obu kategorii wiekowych. W czasie oceniania testu uczniowie mogli zwiedzić część bojową remizy i zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem tutejszej jednostki. Po ocenie prac konkursowych komisja konkursowa przystąpiła do ogłoszenia wyników i rozdania nagród.

Wyniki końcowe prezentują się następująco:

Kategoria I (uczniowie młodsi)

I miejsce – Arletta Czyżycka – PSP Dobrociesz
II miejsce – Krystian Dzięgiel – PSP Iwkowa – Nagórze
III miejsce – Emilia Motak – PSP Wojakowa
Kategoria II (uczniowie starsi)

I miejsce – Kacper Mida – PSP Iwkowa
II miejsce – Aleksandra Motak – PSP Wojakowa
III miejsce – Jakub Szot – PSP Kąty

Laureaci konkursu zostali również zakwalifikowani do etapu powiatowego OTWP 2019, który odbędzie się w Brzesku. Fundatorem nagród głównych był Wójt Gminy Iwkowa. Podziękowania należą się wszystkim, którzy przybyli w sobotnie przedpołudnie i włączyli się w przeprowadzeniu konkursu oraz opiekunom sprawującym opiekę nad uczniami.

Hasło przewodnie turnieju „Młodzież zapobiega pożarom” wskazuje nam na istotną rolę jaką młodzi ludzie mogą odegrać w dbaniu o nasze wspólne bezpieczeństwo. Podnoszenie świadomości, ukazanie potencjalnych zagrożeń, właściwe zachowanie w sytuacjach stresowych, pierwsza pomoc to jedne z podstawowych kwestii, których dotyczy turniej. Każdy kto zgłębia wiedzę w tym kierunku, niezależnie od wyniku punktowego z testu, zasługuje na uznanie i przyczynia się do zwiększenia naszego wspólnego bezpieczeństwa.

 

Fotorelacja z wydarzenia <==

Monika Brzęk
Bartłomiej Durbas