Don't Miss
Home » Wiadomości » Jadowniki / „Ktoś” wyrzucił śmieci – harcerze posprzątali

Jadowniki / „Ktoś” wyrzucił śmieci – harcerze posprzątali

W sobotę 23 lutego 2019 r. harcerze ze Szczepu Czarnego działającego przy PSP nr 2 w Jadownikach wyruszyli do pobliskiego lasu na wielką akcję sprzątania. Efektem ich pracy było zebranie kilkudziesięciu worków śmieci.

3 marca w samo południe odbędzie się kolejna edycja Biegu Wilczym Tropem w Jadownikach. W całe przedsięwzięcie angażują się również harcerze z Jadownik m.in. przy zabezpieczeniu trasy biegu honorowego na 1963 metrów. Aby las przez który biegnie trasa stanowił wizytówkę dla organizatorów biegu, a nie powód do niezawinionego wstydu harcerze postanowili go posprzątać.

Od lat tajemniczy „ktoś” rozrzuca w całej Polsce śmieci. Pełne są ich przydrożne rowy, ustronne zagajniki i głębokie lasy. To tu, to tam widać porzucone opony, butelki po napojach wszelakich, opakowania z pewnej popularnej sieci fast food, a często i odpady budowlane oraz części elektroniczne. Zimową porą śnieg litościwie skrywa te ślady ludzkiej obecności, a wiosną, latem i jesienią trawy oraz liście skrzętnie maskują prawie wszystkie śmieci. Problem jednak staje się widoczny, gdy przyroda się buntuje i za oknem nie ma ani grama śniegu.

Być może „ktoś” wreszcie się zreflektuje, że nie wypada aby 10-12 letnie dzieci (a nawet młodsze) sprzątały bałagan którego nie zrobiły…

IB / fb: Szczep Czarny przy PSP nr 2 w Jadownikach