Don't Miss
Home » Wiadomości » Jest decyzja sądu – Czesław K. pozostaje w areszcie!

Jest decyzja sądu – Czesław K. pozostaje w areszcie!

Jak podaje na swoim profilu Detektyw Weremczu – mąż zamordowanej Grażyny Kuliszewskiej – Czesław K. pozostanie w areszcie HMP Wandsworth. We wtorek 23 lipca mężczyzna stanął przed sądem Westminster Magistrates Court. Sąd ten prowadzi obsługę europejskich nakazów aresztowania (ENA). Ostatecznie sąd nie zgodził się na wyjście  Czesława K. za kaucją i wyznaczył kolejny termin rozprawy.

Do zatrzymania mężczyzny przez londyńską policję doszło w poniedziałek 22 lipca 2019 r. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety.

Her Majesty’s Prison Wandsworth to męskie więzienie kategorii B w Wandsworth, dzielnicy Londynu, przeznaczone głównie dla skazanych przez sądy londyńskie. Jest obecnie największym zakładem karnym w Wielkiej Brytanii, w którym karę może odbywać jednocześnie do 1877 skazanych. To jedno z największych więzień w Europie Zachodniej. Jest zakładem, w którym więźniowie-cudzoziemcy oczekują na ekstradycję.

Sprawa zatrzymania Czesława K. poruszona została się również we wtorkowym wydaniu programu „ALARM!” w TVP. Program „Alarm!” to interwencyjny reporterski program Jedynki Telewizji Polskiej, w którym pojawiają się dziennikarskie interwencje i śledztwa.

Materiał wideo w programie ALARM TVP wyemitowany 23 lipca 2019 r. <==


IB / Detektywi Weremczuk & Wspólnicy / wikipedia