Nie przegap
Strona główna » Sport » Pierwszy borzęciński bieg tytanów / zdjęcia / video

Pierwszy borzęciński bieg tytanów / zdjęcia / video

Prawie pół tysiąca osób, dorosłych i dzieci, z Południowej Polski wzięło udział w pierwszej edycji Borzęcińskiego Tytan Run w Bielczy. Dla ponad 300 mężczyzn i kobiet organizatorzy przygotowali liczącą około 5 km trasę z 24 bardzo wymagającymi przeszkodami, których poziom trudności zaskoczył nawet samych uczestników. Cała trasa zlokalizowana była na stadionie sportowym w Bielczy i piaszczystym leśnym terenie obok. Zawodnicy głównego biegu podzieleni byli na 8 grup, w każdej z nich maksymalnie po 40 uczestników.

– Do tego biegu trudno było przystąpić bez przygotowania. Ryzyko kontuzji jest ogromne, ale satysfakcja z ukończenia zawodów bezcenna – komentowali biegacze, którym wtórowali organizatorzy.

Zawodnicy na trasie musieli wykazać się bardzo dobrą kondycją, doskonałą sprawnością, wielką siłą zarówno w nogach, jak i rękach oraz determinacją w pokonywaniu – czasem wydających się „nie do przejścia” – coraz to bardziej wymyślnych przeszkód. To nic, że niektóre z nich miały po 4,5 metry wysokości – zawodnicy musieli biegać czy czołgać się w mokrym piachu z obciążeniem, uderzali kośćmi o wiele metalowych i drewnianych elementów, przycierali ręce na przeprawach z wykorzystaniem lin a ich ciała drgały z wysiłku po skończonej konkurencji. Dla większości startujących to normalne – wszak to sami „twardziele i twardzielki”, a bardziej wymagające przeszkody były niejednokrotnie doskonałą okazją do sprawdzenia się i sportowej rywalizacji.

– Nie spodziewałam się, że będzie tak fajnie 🙂 zapamiętam ten ocr do końca życia 🙂 Szacun! I mam nadzieję, że widzimy się w przyszłym roku – komentuje na portalu społecznościowym Martyna Charusta, jedna z biegaczek.

Zresztą zdecydowana większość z uczestniczących w biegu osób, zarówno tych z doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki w tego typu rywalizacji gratulowało organizatorom zawodów i zapowiedziało swój udział w kolejnej edycji.

W I Borzęcińskim Tytan Run zwyciężył Grzegorz Opiał z Wiśniowej, który potrzebował nieco ponad 28 minut na pokonanie trasy. Drugi był Fabian Berync Husaria Race Team z Bytomia. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Góral z Fightman Bochnia. Wśród kobiet z najlepszym czasem zmagania zakończyła Anna Kaleta Husaria Race Team z Krakowa, druga była Patrycja Klonowicz Husaria Race Team z Nowych Żukowic, a na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Olbrot z Jasła.

Dla dzieci został przygotowany ich własny tor przeszkód mający charakter aktywnej zabawy, bez pomiaru czasu, a każdy młody sportowiec otrzymywał pamiątkowy medal za ukończenie biegu.

– Tworzymy nową ofertę dla miłośników biegów z przeszkodami – mówił Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Przy współpracy z naszymi partnerami udało się zorganizować wymagającą, świetnie przygotowaną trasę, którą komplementowali nawet doświadczeni uczestnicy tego typu biegów. A ja już dziś zapraszam na czwartą „Borzęcińską dychę”, którą planujemy tu w Bielczy 29 września.

Organizatorami wydarzenia byli: Kępa Sport, LKS Burzyn i Gmina Borzęcin – Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Jednostki OSP z gminy Borzęcin. Współorganizatorem imprezy była Husaria Tarnów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Mężczyźni 18-29lat: 1. miejsce Fabian Berync (Husaria Race Team) z Bytomia, 2. miejsce Łukasz Góral (Fightman) z Bochni, 3. miejsce Bartosz Filip (Socios Silesia) z Gliwic.
Mężczyźni 30-39lat: 1. miejsce Grzegorz Opiał z Wiśniowej, 2. miejsce Jakub Zawojowski (OCR TEAM DĘBICA) z Żyrakowej, 3. miejsce Tomasz Wilk (Husaria Race Team Tarnów) z Tarnowa.
Mężczyźni 40-49 lat: 1. miejsce Marek Drwal (Husaria Race Team) z Tarnowa, 2. miejsce Tomasz Gleisner (Ekipa z Tarnowa) z Tarnowa, 3. miejsce Sławomir Tracz (Husaria Race Team) z Myślenic.
Mężczyźni 50+ lat: 1. miejsce Janusz Żylski (Dziady OCR) z Wieliczki, 2. miejsce Piotr Tuszkiewicz z Tarnowa, 3. miejsce Andrzej Radwan (Ochotnicza Straż Pożarna Przewóz Kraków) z Krakowa.
Kobiety 18-29lat: się1. miejsce Anna Kaleta (Husaria Race Team) z Krakowa, 2. miejsce Patrycja Klonowicz (Husaria Race Team) z Nowych Żukowic, 3. miejsce Sylwia Chałubińska (Pancerniki) z Brzozowa.
Kobiety 30-39lat: 1. miejsce Sabina Łabuz (X-team Tarnów) z Tarnowa, 2. miejsce Izabela Leiszner (Husaria Race Team) z Bytomia, 3. miejsce Gabriela Bąk z Tarnowa.
Kobiety 40-49lat: 1. miejsce Agnieszka Olbrot z Jasła, 2. miejsce Anna Brydniak (Husaria Race Team) z Krakowa, 3. miejsce Piękoś Monika (Husaria Race Team) z Tarnowa.
Kobiety 50+ lat: 1. miejsce Anna Trojan (#formawedwoje) z Krakowa, 2. miejsce Sylwia Knapik z Pleśnej, 3. miejsce Gizowska Monika (Visegrad Maraton Rytro) z Brzezny.

Foto: Maciej Mazur

(pio)

VIDEO

 

 

ZDJĘCIA