Nie przegap
Strona główna » Region » Jeszcze w listopadzie remonty trzech odcinków dróg z rządowych pieniędzy

Jeszcze w listopadzie remonty trzech odcinków dróg z rządowych pieniędzy

Kolejne pieniądze rządowe dla gminy Zakliczyn – 1,3 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na naprawę uszkodzonych dróg. Jeszcze w listopadzie tego roku wyremontowane zostaną trzy odcinki gminnych dróg o łącznej długości 3 kilometrów 300 metrów.

Po wyłonieniu wykonawcy naprawiane będą odcinki dróg (m.in. położone zostaną nowe nakładki asfaltowe) w Lusławicach ul. Lwowska – 300 metrów, w Zdoni – 480 m i droga z Paleśnicy  do Dzierżanin i dalej w kierunku Roztoki – Brzeziny – 2 520 m.

Przyznane dofinansowanie to 80 procent wartości wykonania tych zadań – w sumie w tym roku w gminie Zakliczyn odnowionych będzie 8 odcinków dróg ze środków przyznanych przez MSWiA.

Już zakończone zostały prace na pięciu odcinkach o łącznej długości 4 200 mb za kwotę 1 360 000 zł w ramach przyznanej w marcu br. przez MSWiA promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, z czego blisko 1,1 mln zł to środki rządowe. Nowa nawierzchnia jest od niedawna na ul. Spokojnej (520 mb) i Korczyńskiego (820 mb) w Zakliczynie oraz drogach gminnych „Koło szkoły” w Bieśniku (860 mb), „Do szkoły” w Faściszowej (1 km)  i w Lusławicach ul. Lwowska (1 km).

Przyznane teraz dofinansowanie w kwocie 1,3 mln zł sprawia, że rządowa pomoc na drogi w gminie Zakliczyn w ciągu ostatnich trzech lat wzrosła do 7,5 mln zł.

um

Fot. Maciej Mazur

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl