Don't Miss
Home » Wiadomości » Jubileusz 110-lecia OSP w Maszkienicach

Jubileusz 110-lecia OSP w Maszkienicach

maszkieniceJubileusz 110-lecia świętowała jednostka OSP w Maszkienicach. Rocznica na pewno wpisze się do historii straży, bo stała się okazją dla przekazania gminie nowego samochodu strażackiego.

Strażacy mogli odebrać taki prezent, bo znalazło się sporo osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie.
O wsparcie skutecznie zabiegali radni z Maszkienic: Anna Chmielarz i Stanisław Pierzga, a wójt Grzegorz Brach poparł propozycję przyznania jednostce dofinansowania w wysokości 30 tys. zł. Mieszkający w Maszkienicach Michał Miśkowicz nie tylko znalazł w Austrii samochód, ale także sponsora, który pokrył pozostałe koszty.  – Dziękujemy za pomoc, która umożliwiła nam zakup tego samochodu – mówił Karol Piwowarski prezes OSP Maszkienice. Zaraz potem kluczyki do samochodu, który przyjechał prosto z Austrii przekazał austriacki sponsor. – Vielen Gluck – życzył strażakom szczęścia, którzy zgodnie z tradycją uruchomili silnik i syrenę prezentując wóz w całej okazałości. Nowy nabytek został także od razu poświęcony.
Święto pamiętać będą szczególnie ci strażacy, których uhonorowano resortowymi odznaczeniami. W uznaniu wzorowej służby, a także w związku z wysługą lat odebrało je kilkudziesięciu strażaków.
Nie obyło się też bez okolicznościowych życzeń i gratulacji, które składali m.in. Grzegorz Brach, Wójt gminy Dębno, Andrzej Potępa, Starosta Brzeski i Dariusz Pęcak, komendant powiatowy PSP w Brzesku.
Samochód, który jest już do dyspozycji jednostki to steyer wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczy taki jak nożyce i rozpieracze do rozcinania samochodu, agregat prądotwórczy, siłowniki, armatkę wodną sterowaną z kabiny kierowcy, zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, a także kamerę termowizyjną.
Fotorelacja z oificjalnych uroczystości nr 1, nr 2, nr 3.

ug