Don't Miss
Home » Wiadomości » Gnojnik: Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku „GLOBUS”

Gnojnik: Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku „GLOBUS”

IMG_660225 maja br. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „EWA” w Gnojniku odbyła się uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku ”Globus”. Wzięło w niej udział 30 słuchaczy nowo powstałego Uniwersytetu oraz licznie zaproszeni goście.

W sobotniej inauguracji udział wzięli: m.in. poseł na Sejm RP Elżbieta Achinger, były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg, radna województwa małopolskiego Józefa Szczurek – Żelazko oraz Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek.
Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Elżbiety Achinger, która podkreśliła znaczenie powstawania UTW oraz przypomniała, że to ósmy UTW, który powstał w ostatnich czterech latach z inicjatywy ministra i jej. Natomiast Jarosław Gowin wspomniał o roli Wójta– Sławomira Paterka, który od początku wspierał pomysłodawców w zorganizowaniu Uniwersytetu.
W kulminacyjnym punkcie inauguracji Wójt Sławomir Paterek przekazał na ręce p. Prezes czek na kwotę 3 tys. złotych. Kwota ta zastała przekazana w ramach „Małej dotacji” na realizację zadania publicznego „Chcemy być aktywni”.

W dalszej części ceremonii otwarcia zaszczytni goście dokonali uroczystego wręczenia indeksów słuchaczom UTW. Dla wszystkich było to niezwykle wzruszające wydarzenie.

Kolejnym punktem spotkania był wykład inauguracyjny pt. „Religie Świata”, który wygłosiła siostra Halina Mol. W ramach wykładu przedstawiona została ogólna problematyka dotycząca pojęć związanych z wiarą i religii.

Na zakończenie z krótkim programem artystycznym zaprezentował się Klub Seniora „Wrzos” z Gnojnika.

Galeria zdjęć <<<

ug

One comment

  1. Znowu Gnojnik wyjdzie na czołowe miejsce dzięki aktywnemuWójtowi i energicznej EWIE gratulujęale mnie tam nie było