Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Kamera internetowa na wieży na Szpilówce

Kamera internetowa na wieży na Szpilówce

Urząd Gminy w Iwkowej zadbał o kolejną atrakcję związaną z wieżą widokową na Szpilówce. Jedna z firm zajmujących się świadczeniem usług internetowych uruchomiła kamerę internetową dzięki której możemy „na żywo” podziwiać widoki wokół wieży widokowej. Kamera zamieszczona na wysokości ponad 30 metrów obraca się automatycznie pozwalając zobaczyć panoramę rozciągającą się ze Szpilówki.

Transmisja z kamery dostępna jest na stronie Urzędu Gminy w Iwkowej <==

Wspomniana wieża widokowa pomimo że jest dostępna dla turystów od zaledwie kilku miesięcy, to już zyskała spore uznanie wśród miłośników aktywnego wypoczynku. W weekendy, przy ładnej pogodzie można spotkać setki turystów zmierzających w to miejsce. Lokalizacja obiektu w niezwykle urokliwej części Pogórza Wiśnickiego sprawia, że rozległe widoki wręcz zapierają dech. Można podziwiać niezwykłą panoramę z widokiem na Beskidy: Wyspowy, Sądecki, a także Pogórze: Rożnowskie, Bocheńskie i Kotlinę Sandomierską. 34 metrowa wieża wznosi się szczycie Szpilówki, na wysokości 516 m n.p.m. i jest dobrze widoczna z odległości kilku kilometrów. Wieża widokowa na Szpilówce to inwestycja zrealizowana w Iwkowej przez Tarnowską Organizację Turystyczną. 

– Wieża jest zlokalizowana w miejscu wymagającym zaangażowania i wysiłku, aby tam dotrzeć. Jednak piękne widoki wynagrodzą trud i wysiłek wejścia na jej szczyt – tłumaczą przedstawiciele Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Wieża widokowa w Iwkowej od kilku miesięcy służy zarówno turystom indywidualnym, jak i osobom uprawiającym trekking, nordic walking czy turystykę rowerową. To także doskonałe miejsce na rodzinny wypad. Za sprawą elementów małej architektury można usiąść, odpocząć, coś przekąsić. Do dyspozycji turystów są altana, ławy i stoły, kosze na śmieci, stojaki na rowery, a także tablice informacyjne, dzięki którym zwiedzający poszerzą swoją wiedzę.

Dodajmy, że inwestycja powstała w pobliżu zielonego szlaku turystycznego i gminnego Szlaku Powstańców. W Iwkowej warto zobaczyć zabytkowy kościółek, pustelnię św. Urbana, kuźnię czy miejsca związane z suszeniem śliwek i wypiekiem chleba.

Wieża widokowa w Iwkowej to kolejny tego typu obiekt w regionie – podobne atrakcje dostępne są w Jodłówce Tuchowskiej,  Bruśniku (Gmina Ciężkowice), Głobikowej (Gmina Dębica / woj. podkarpackie), a od niedawna także w Dąbrówce Szczepanowskiej. Przed kilku laty ożywiona dyskusja w temacie budowy takiego obiektu toczyła się również w Gminie Brzesko. Jednak po ponad 6 latach rozmów tutejszy samorząd nie może jeszcze się pochwalić takim obiektem. Jak na razie udało się przygotować projekt budowlany i zakupić działkę na Bocheńcu. 

Więcej informacji przydatnych dla turystów chcących wybrać się na Szpilówkę można znaleźć w artykule Informacja w sprawie dojazdu i dojścia do wieży widokowej na Szpilówce w Iwkowej <==

 

IB / iwkowa.pl