Don't Miss
Home » Wiadomości » Kolejne zatrzymanie nieletniego – posiadacza narkotyków

Kolejne zatrzymanie nieletniego – posiadacza narkotyków

policjaInterwencja podjęta wobec nieletnich na terenie gminy Dębno zakończyła się nieoczekiwanym ujawnieniem środków narkotycznych przy jednym z nich.

18 marca br. w godzinach wieczornych policjanci patrolujący teren gminy Dębno podjęli legitymowanie grupy młodych mężczyzn. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na najmłodszego z nich, 16-latka, który w obecności policjantów zaczął zachowywać się nerwowo. Intuicja nie zawiodła mundurowych – podczas sprawdzenia odzieży nieletniego znaleźli u niego woreczek foliowy z niewielką zawartością marihuany. Chłopak został zatrzymany i przewieziony do siedziby KPP w Brzesku, a po wykonaniu czynności przekazany pod opiekę ojcu.

Opisana sytuacja to kolejny przypadek ujawnienia narkotyków u nieletniego na ternie gminy Dębno. W każdej tego rodzaju sprawie, nieletni odpowiadają przed Sądem Rodzinnym.

W tym miejscu pragniemy skierować apel do rodziców i opiekunów małoletnich: starajmy się bliżej interesować sposobem spędzania wolnego czasu przez młodzież, jak najwięcej rozmawiajmy z naszymi dziećmi, bądźmy wyczuleni na wszelkie oznaki sięgania po substancje odurzające. Sygnałem ostrzegawczym powinny być już nawet pozytywne wypowiedzi na temat narkotyków, świadczące o akceptacji ich posiadania i zażywania. Wczesna reakcja dorosłych może uchronić młodego człowieka przed błędem, który zaważy na jego dalszym życiu.

 —

nadkom. Jarosław Dudek

4 komentarze

  1. kolejny wielki sukces do odnotowania 😉

  2. Wydali już wyrok śmierci jak w Legionowie i sosnowcu? Milicja. . .